Wczoraj znów drastycznie zwiększyła się liczba chorych na koronawirusa. Niestety, jednymi z najczęstszych ognisk zakażeń nowym wirusem są wesela.

Bardzo dużo osób zakaziło się na weselu!

Jak podaje portal o2, wczoraj w województwie warmińsko-mazurskim odnotowano 51 nowych przypadków koronawirusa. Jak się okazuje 23 spośród nich pochodzą z wesela jakie odbyło się ostatnio w Bartoszycach.

Niestety, na ten moment nie jest wykluczone, że zakażonych osób jest o wiele więcej. Sanepid wciąż bowiem próbuje ustalić, kto miał kontakt z osobami zakażonymi.

Najczęstsze ogniska koronawirusa

Podczas wesel koronawirus rozprzestrzenia się niezwykle łatwo. Po pierwsze wynika to z tego, że przebywamy przez długi czas w jednym pomieszczeniu z wieloma osobami. Co więcej, rodzinna atmosfera oraz spożywany alkohol powoduje, że zapominamy o utrzymywaniu dystansu i ograniczeniu bezpośredniego kontaktu z bliskimi.

Sytuacja w naszym kraju nadal nie jest opanowana. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia podało, że potwierdzono 887 nowych przypadków koronawirusa, a zmarło kolejnych 16 osób. Kiedy będziemy mogli liczyć na ustabilizowanie się sytuacji? I czy w obliczu zbliżającej się jesieni jest to możliwe?

Pamiętajmy, aby nieustannie stosować się do zaleceń. Najważniejsze jest bowiem utrzymywanie dystansu społecznego, a także noszenie maseczek podczas przebywania w przestrzeniach zamkniętych oraz tam, gdzie zachownie odpowiedniej odległości od innych osób nie jest możliwe. Nie zapominajmy także o częstym myciu oraz dezynfekcji rąk.

Jak informował portal "Życie": WRÓCĄ ZAKAZY LOTÓW DO WIELU KRAJÓW? WICEMINISTER Z POWAŻNYM OSTRZEŻENIEM WOBEC WIELU POLAKÓW, MOŻE ZOSTAĆ PRZYWRÓCONA KWARANTANNA

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ MA DOŚĆ I POWIEDZIAŁA DO SŁUCHU WIELU OSOBOM. STANĘŁA MUREM ZA AGATĄ DUDĄ, PIERWSZA DAMA JEJ TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA