Jak donosi "Pikio", oszuści znaleźli kolejny sposób na wyrwanie Tobie wszystkich pieniędzy z konta. Stacja TVN zaalarmowała o działalności oszustów podszywających się pod znaną firmę kuriwrską InPost.

Pilne ostrzeżenie CERT

Organizacja Computer Emergency Response Team podjęła natychmiastową akcję po wykryciu aktywności fałszywej strony internetowej, do złudzenia przypominającej stronę firmy kurierskiej InPost. Działanie oszustów polega na wyłudzaniu za pomocą tej strony danych z kart płatniczych. Każdy, kto korzysta z usług firm kurierskich powinni zachować szczegulną czujność i ostrożność.

Na stronie CERT pojawiło się ostrzeżenie przed działaniem oszustów z dokładnym opisem sposobu działania w celu zdobycia danych potrzebnych do dokonania przelewu bankowego.

Uwaga‼️ Ostrzegamy przed nową kampanią SMS-ową podszywającą się pod InPost - Paczkomaty, Kurier i wyłudzającą dane karty płatniczej. Po kliknięciu w link z wiadomości ofiara zostaje przekierowana na fałszywą stronę firmy kurierskiej. Na niej zobaczy informację, że przesyłka nie została odebrana, a do ponowienia próby dostarczenia należy dopłacić 5 złotych. Jedyna dostępna forma płatności to podanie danych karty płatniczej, które następnie trafiają do przestępców. Złośliwą domenę z wiadomości dodaliśmy już na listę ostrzeżeń.

Organizacja opublikowała także ostrzeżenie na swoim koncie na Facebooku, aby większa ilość internautów na pewno odczytała wieści o istnieniu złośliwej domeny.


Facebook

Jak często dostajecie sms od firm kurierskich o dotarciu paczki i konieczności dopłaty za przesyłkę?

O tym się mówi: Małgorzata Rozenek-Majdan publikuje bardzo ważny apel. Chodzi o zdrowie i życie. Sprawa zakończy się w sądzie

Zerknij: Francja przerażona. Pożar katedry św. Piotra i Pawła w Nates. Ogień wciąż trawi świątynię

O tym pisaliśmy ostatnio: Magdalena Ogórek budzi w ludziach różne emocje. Jedno trzeba jej przyznać: klasę ma w sobie na co dzień