Już wkrótce czekają nas podwyżki rent i emerytur. Okazuje się jednak, że w tym roku wzrost ten nie będzie zbyt wysoki i świadczeniobiorcy mogą się bardzo rozczarować!

Wiele osób może być zawiedzionych

Jak informuje portal biznesinfo, według prognoz waloryzacja emerytur oraz rent w 2021 roku ma wynieść tylko 3,84%. Co ciekawe, tak niska waloryzacja jest wynikiem działań rządu, który to zalecił Radzie Dialogu Społecznego, aby wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w 2021 roku pozostał na ten moment na poziomie minimum. Jak się okazuje, ustawowe minimum określane jest na podstawie realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w bieżącym roku i wynosi ono 20% tego wynagrodzenia.

Według szacunków waloryzacja emerytur oraz rent kosztować będzie nasz kraj 9,6 miliarda złotych. Jak się jednak okazuje nie jest to dużo.

Najbardziej pokrzywdzone będą osoby, które obecnie pobierają najniższe świadczenia, bowiem praktycznie nie odczują oni podwyżki. Niestety, rząd nie zdecydował się także na waloryzację kwotową!

- Przedstawiciele Ministerstwa Rodziny najpierw nie wykluczali, że faktycznie będą podwyżki kwotowo-procentowe, ale potem zaczęli się z tego wycofywać - wyjawił Andrzej Radzikowski - szef OPZZ podczas rozmowy z dziennikarzami Faktu.

Polacy nie kryją oburzenia

Nie da się ukryć, że Polacy są oburzeni taką wiadomością. Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę podwyżki, jakie ostatnio przyznał sobie rząd. Według nowej ustawy pensje parlamentarzystów miały wzrosnąć o około 50%, a dodatkowo comiesięczną wypłatę w kwocie 18 tysięcy złotych otrzymywać miała nawet Pierwsza Dama! Finalnie jednak ustawę odrzucił Senat.

- Senatorowie demokratycznej większości w swojej zbiorowej mądrości podjęli jedynie słuszną decyzję i odrzucili ustawę wprowadzającą podwyżki dla władzy. Szczególnie w dobie szalejącej pandemii i widma recesji nie możemy stawiać się ponad obywatelami naszego kraju - brzmi wpis Tomasza Grodzkiego, który opublikował na Twitterze.

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW