To brzmi naprawdę groźnie, a takie słowa ze strony ustępującego ministra zdrowia, który od samego początku pandemii miał dostęp do najbardziej wrażliwych danych dotyczących rozwoju sytuacji nie napawają optymizmem. Łukasz Szumowski ostrzegł Polaków! Co powiedział?

Widać, że Łukasz Szumowski chce zachować realistyczne podejście do sprawy, a jego słowa stanowią poważne ostrzeżenie dla milionów Polaków.

Chodzi oczywiście o pandemię i nasze zachowania, które mają wpływ na roznoszenie się zakażenia i zakres przenoszenie koronawirusa. Co takiego ma nam do zakomunikowania?

Łukasz Szumowski mocno do Polaków na temat epidemii koronawirusa! Postanowił przestrzec nas wszystkich!

Od chwili ogłoszenia dymisji ze stanowiska ministra zdrowia Łukasz Szumowski jest na ustach wszystkich, a media dociekają, jaki był prawdziwy powód jego odejścia, oprócz „względów osobistych”, które podał w uzasadnieniu podczas konferencji prasowej.

Odkładając tę sprawę na bok, podczas ostatniej z rozmów z dziennikarzami Łukasz Szumowski postanowił ostrzec w dość mocny sposób wszystkich Polaków. Jego słowa dotyczą oczywiście stanu epidemii i naszego postępowania w tym trudnym dla Polski i całego świata okresie. Mówił o sytuacji, która może mieć miejsce już jesienią. Co powiedział?

- Jeśli będziemy mieć wzrost wykładniczy, kiedy liczba chorych podwaja się w ciągu 2-3 dni, istnieje ryzyko zapchania systemu ochrony zdrowia – tłumaczył w trakcie jednej z ostatnich wywiadów Łukasz Szumowski, pytany przez Sebastiana Ogórka w programie Wirtualnej Polski „Money. To się liczy”, cytowanym przez Pikio.

Resort zdrowia zakłada możliwość, że jedna osoba z koronawirusem będzie w stanie przekazać zakażenie 2, a nawet 3 innym osobom. To właśnie może mieć katastrofalna skutki i przejść w lawinowy wzrost nowych przypadków.

Jednak zdaniem Szumowskiego Ministerstwo Zdrowia będzie trzymać rękę na pulsie i działać dynamicznie, od razu reagując na bieżącą sytuację epidemiczną. Jest również przekonany, ze jego następca doskonale poradzi sobie z obowiązkami w stanie epidemii.

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW