Nieustanny wzrost zachorowań na koronawirusa wymusił na rządzących pewne decyzje. Jak się okazuje, już niedługo wprowadzone zostaną obostrzenia. Większość z nich dotyczyć będzie organizacji wesel!

Koronawirus wymusił wprowadzenie zmian!

Nie ulega wątpliwości, że jednymi z największych ognisk koronawirusa w naszym kraju były właśnie wesela. Doskonale wiemy, że rodzinna atmosfera mocno utrudnia stosowanie się do zachowywania odległości. Z tego właśnie powodu wirus na weselach rozprzestrzenia się niesamowicie łatwo.

Jak informuje portal Pikio, Olga Semeniuk - wiceminister rozwoju udzieliła ostatnio wywiadu dla „Rzeczpospolitej’. W rozmowie wyjawiła dokładnie jakie będą nowe obostrzenia i kogo będą dotyczyć. Według informacji przekazanych przez wiceminister, ich wprowadzenie jest niewykluczone nawet jeszcze w tym tygodniu.

Wiceminister zabrała głos w tej sprawie

- Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów - powiedziała podczas rozmowy wiceminister.

- Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo - dodała Olga Semeniuk.

Nie ulega więc wątpliwości, że może zostać wprowadzony obowiązek zasłaniania ust i nosa także podczas udziału w zabawie weselnej. Jak się zatem okazuje, przyszłe pary młode będą musiały dość mocno zmienić swoje plany i dostosować się do nowych obostrzeń.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO STAWIA SPRAWĘ JASNO: JEŚLI POLACY NIE BĘDĄ PRZESTRZEGAĆ TEGO NAKAZU SYTUACJA ZNACZĄCO SIĘ POGORSZY. SĄ NOWE OGNISKA ZAKAŻEŃ

Przypomnij sobie: NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Portal "Życie" pisał również: KONTROLERZY SĄ BEZWZGLĘDNI. MOGĄ ZAPUKAĆ RÓWNIEŻ DO CIEBIE, A KARY SĄ NIESAMOWICIE WYSOKIE