Jak podaje "Interia", były papież Benedykt XVI sam ciężko zachorował po wizycie u swojego chorego brata w Niemczech w czerwcu i jest „wyjątkowo słaby”, jak wynika z poniedziałkowego wydania niemieckiej gazety "Passauer Neue Presse".

Niemal 100-letni papież emeryt straci siły

Benedykt, lat 93, cierpi na różycę twarzy, wirusa, który powoduje wysypkę na twarzy i epizody silnego bólu, donosi gazeta, cytując biografa byłego papieża Petera Seewalda.

„Według Seewalda emerytowany papież jest teraz wyjątkowo kruchy” - czytamy w raporcie. „Jego myślenie i pamięć są szybkie, ale jego głos jest w tej chwili ledwo słyszalny”.

Seewald podobno odwiedził Benedykta w Rzymie w sobotę, aby przedstawić mu swoją biografię. „Na spotkaniu emerytowany papież, pomimo swojej choroby, był optymistą i oświadczył, że jeśli jego siła znowu wzrośnie, prawdopodobnie znowu sięgnie po pióro” - napisano w gazecie.

Benedykt odwiedził w czerwcu swojego chorego brata Georga w Niemczech, w ten sposób po raz pierwszy wyjechał z Włoch od czasu jego abdykacji w 2013 roku. Georg Ratzinger zmarł zaledwie dwa tygodnie później w wieku 96 lat.

Były papież, którego oryginalne imię to Joseph Ratzinger, obecnie mieszka w małym dawnym klasztorze w Watykanie. W dużej mierze pozostawał poza zasięgiem opinii publicznej, odkąd został pierwszym papieżem od 600 lat, który złożył rezygnację, powołując się na względy zdrowotne. Tradycjonalista w Kościele katolickim został zastąpiony przez reformistę papieża Franciszka.

O tym pisalismy: Cudowne wieści płynął z rodziny królewskiej. Meghan i Harry nie posiadają się z radości. Czy Meghan spodziewa się dziecka

Zerknij też tutaj: Córka Agaty Mróz dorasta. Jak teraz wygląda i żyje 12-letnia Liliana

O tym się mówi: Czy pierwsza komunia święta skończy się wizytą w sanepidzie? Parafia w jednej z polskich miejscowości poszukuje wszystkich uczestników mszy świętej