Jacek Kurski jest dziś na językach niemal całej Polski. Gdy media dowiedziały się o tym, że polityk PiS 18 lipca bierze drugi ślub kościelny w sanktuarium papieskim w krakowskich Łagiewnikach wszystkim odebrało mowę.

Kontrowersyjny prezes Telewizji Polskiej uzyskał zgodę biskupa na uznanie nieważności małżeństwa z Moniką Kurską, z którą spędził blisko ćwierć wieku i czekał się z nią trójki dzieci.

Wobec Kurskiego padły naprawdę mocne słowa, w części oskarżenia, dostało się również polskiemu duchowieństwu.

Jacek Kurski z początku milczał na temat komentarzy, których pełno było nie tylko ze strony jego politycznych oponentów, ale i zwykłych Polaków, którzy oskarżali m.in. o hipokryzję.

Ostatnio udzielił jednak wywiadu, w którym w bardzo wymowny, ale i mocny sposób powiedział, co myśli o słowach, które padły pod jego adresem.

Jacek Kurski wziął drugi ślub kościelny. Komentarze w mediach były zdecydowanie negatywne. Co myśli o nich sam zainteresowany?

Jacek Kurski zdecydował się na ślub kościelny ze swoją „cywilną” żoną od 2018 roku, Joanną Kurską, gdyż oboje nie wyobrażali sobie, aby mieli nie przysięgać sobie przed Bogiem.

Jednak nie było to łatwe, gdyż oboje już raz to zrobili, a prezes TVP wciąż czekał na unieważnienie przez sąd biskupi jego małżeństwa z Moniką Kurską.

Gdy stało się to faktem, oboje wybrali datę i 18 lipca stanęli przed ołtarzem w sanktuarium w Łagiewnikach. Ceremonia odbiła się szerokim i dość negatywnie postrzeganym echem.

+ - Ludzie, którzy źle wypowiadają się o moim ślubie w mediach społecznościowych i nie tylko tam, zachowują się tak, jakby nie mieli swojego własnego życia. [...] Po prostu zazdroszczą. To jęk zawiści - w mocnych słowach powiedział o swoich przeciwnikach krytykujących ceremonię Jacek Kurski w wywiadzie dla „Sieci”, cytowanym przez Pikio.

Jak przekonuje sam Jacek Kurski procedury związane z rozwiązaniem pierwszego małżeństwa kościelnego Kurskiego miały zacząć się długo przed cywilnym ślubem polityka, gdyż już w 2016 roku.

fot. YouTube @TVP Info

Jak informował portal "Życie": WYDAŁO SIĘ, O CZYM I JAK ROZMAWIAJĄ ZE SOBĄ ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI CZŁONKOWIE RODZINY KRÓLEWSKIEJ. MOCNE SŁOWA, POUFNE INFORMACJE WYSZŁY NA JAW

Przypomnij sobie: DWIE DEKADY TEMU KAŻDA NASTOLATKA CHCIAŁA BYĆ JAK ONA, POTEM SZYBKO UCICHŁO NA JEJ TEMAT. JEJ DALSZE LOSY SĄ ZDUMIEWAJĄCE

Portal "Życie" pisał również: CO ŁĄCZY JOLANTĘ KWAŚNIEWSKĄ I KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO? COŚ ZDUMIEWAJĄCEGO, TA TAJEMNICA BYŁA SKRYWANA PRZEZ DEKADY