Zgodnie z informacją Centrum Informacji Telewizji Polskiej, podaną przez serwis teleshow.wp.pl, Jacek Kurski ma stanąć na czele Telewizji Polskiej ponownie. Zastąpi tym samym na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa Macieja Łopińskiego, który wyjeżdża na urlop i zrezygnował z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu.

Tym samym od 7 sierpnia osobą, która stanie się p.o. Prezesa Zarządu stanie Jacek Kurski. Dla wielu osób nie jest to zaskoczenie, gdyż od kilku tygodni spekulowało się nad powrotem polityka PiS-u na stanowisko.

Jacek Kurski ponownie prezesem TVP. Zastąpi na stanowisku p.o. Prezesa Zarządu, Macieja Łopińskiego

Jacek Kurski wraca na swoje pierwotne stanowisko, które stracił na początku tego roku po interwencji Andrzeja Dudy w Telewizji Polskiej. Znów jest prezesem TVP, jednak tylko czasowo. Czy wróci na stałe?

Warto przypomnieć, że Jacek Kurski był szefem Telewizji Polskiej przez blisko cztery lata – od stycznia 2016 do marca 2020 roku. Później – na skutek afery związanej z przegłosowaniem przez Sejm 2 mld złotych na potrzeby Telewizji Polskiej - prezydent Andrzej Duda miał zażądać od Krzysztofa Czabańskiego, szefa Rady Mediów Narodowych odwołanie Kurskiego ze stanowiska w trybie natychmiastowym.

Później, Kurski otrzymał funkcję doradcy zarządu stacji telewizyjnej, a p.o. prezesa został Maciej Łopiński.

Jacek Kurski może jeszcze w piątek 24 lipca został pełnoprawnym szefem Telewizji Polskiej. Dziś zbiera się Rada Mediów Narodowych podczas której ma zostać wybrany nowy Prezes Zarządu.

Wybór wydaje się być przesądzony, po tym jak dotychczasowy pełniący obowiązki Maciej Łopiński wyjechał na urlop i złożył rezygnację.

fot. YouTube @TVP Info

Jak informował portal "Życie": BĘDĄ ZMIANY W SPRAWIE KONTROLI FOTORADARU? RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH Z APELEM, BY NIE ZMUSZAĆ DO DONOSZENIA NA SAMEGO SIEBIE

Przypomnij sobie: JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH RODZIN NA ŚWIECIE MA NOWEGO CZŁONKA. KOBIETA URODZIŁA 22 DZIECKO, TO CÓRKA. CZY JUŻ PLANUJĄ KOLEJNE DZIECKO

Portal "Życie" pisał również: TRZEBA UWAŻAĆ NA OSZUSTWA NA „BON TURYSTYCZNY”. WIELE PRZYPADKÓW, POLSKIE WŁADZE I POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA MÓWIĄ – NIE DAJMY SIĘ ZWIEŚĆ