Bank, z usług którego korzystają miliony Polaków wyszedł do swoich klientów z poważnym ostrzeżeniem, które dotyczy możliwości padnięcia ofiarą oszustwa, wyłudzenia danych osobowych, w tym tych wrażliwych, m.in. PESEL-u czy numeru kart, a więc utraty pieniędzy.

Oszuści działają według nowej metody. Warto wziąć sobie do serca informacje zawarte w komunikacie banku i zastosować się do niego wiedząc, czego trzeba unikać.

To nie pierwsza taka sytuacja w ciągu ostatnich miesięcy. Tym razem, przestępcy postanowili zaatakować niczego nieświadomych klientów Santander Banku. Sytuacja jest bardzo poważna, trzeba zaufać powiadomieniu wystosowanym do klientów ze strony dyrekcji instytucji finansowej.

Santander Bank apeluje do klientów – uważajcie na oszustów!

Najbardziej zagrożoną grupą na nowe oszustwo mają być, zdaniem Santander Banku, Polacy w wieku 40 do 80 lat.

Wielu klientów banku otrzymało już podejrzane telefony, w których usłyszeli propozycję otrzymania „vouchera urlopowego”, co ma mieć związek z polskim bonem turystycznym. To oczywiście pułapka, którą zastawiają na klientów przestępcy.

Sejm zdecydował ostatecznie, że 500+ na wakacje nie trafi do emerytów i rencistów, ale oszuści bazują na niewiedzy wielu osób, które nie śledzą najnowszych wiadomości.

+ Santander Bank Polska ostrzega przed telefonami od oszustów, którzy podszywają się pod przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju. Osoba, która dzwoni, może zaproponować "specjalny voucher urlopowy". Przestępcy dzwonią do naszych klientów i podszywają się pod przedstawicieli Ministerstwa Rozwoju – apeluje do klientów Santander Bank Polska, cytowany przez Pikio.pl.

W dosłownie kilkanaście minut możemy stracić potężne pieniądze, ufając w telefon od oszustów. To jednak nie jedyne zagrożenie. Przestępcy podają w trakcie rozmowy link do specjalnej strony internetowej, która do złudzenia przypomina Santander Bank. W ten sposób, logując się na nią możemy również stracić swoje wrażliwe dane.

Jak informował portal "Życie": BĘDĄ ZMIANY W SPRAWIE KONTROLI FOTORADARU? RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH Z APELEM, BY NIE ZMUSZAĆ DO DONOSZENIA NA SAMEGO SIEBIE

Przypomnij sobie: JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH RODZIN NA ŚWIECIE MA NOWEGO CZŁONKA. KOBIETA URODZIŁA 22 DZIECKO, TO CÓRKA. CZY JUŻ PLANUJĄ KOLEJNE DZIECKO

Portal "Życie" pisał również: TRZEBA UWAŻAĆ NA OSZUSTWA NA „BON TURYSTYCZNY”. WIELE PRZYPADKÓW, POLSKIE WŁADZE I POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA MÓWIĄ – NIE DAJMY SIĘ ZWIEŚĆ