Banki co jakiś czas wprowadzają nowości w swoich ofertach lub w systemie funkcjonowania, dlatego też raz na jakiś czas ich systemy nie są aktywne, a niedyspozycja ta spowodowana jest modernizacją.

Prace modernizacyjne w niektórych bankach mogą rozpocząć się już jutro. W związku z tym Polacy będą musieli przygotować się na utrudnienia, które zostaną mi spowodowane już niebawem.

Jak zapewniają największe polskie banki, niektóre z form płatności będą niemożliwe. Klienci banku w będą musieli tak zaplanować swoje działania, aby zdążyć przed pracami modernizacyjnymi. Na szczęście banki zdecydowały się podać konkretne daty, których wykonywanie określonych operacji nie będzie możliwe.

Bank. Źródło: bankomania.pkobp.pl
Bank. Źródło: bankomania.pkobp.pl
Bank. Źródło: bankomania.pkobp.pl

Prace serwisowe w polskich bankach

Mowa tutaj o większości polskich banków: Nest Bank, ING Bank Śląski, Credit Agricole oraz Santander Consumer Bank. Każdą z ww. placówek zamierza w weekend przeprowadzić modernizację swoich systemów. Jak się okazuje podczas trwania prac modernizacyjnych pełne funkcjonowanie w serwisie będzie mocno utrudnione. To bardzo ważna informacja dla klientów banków. Należy pamiętać o tym, by wszystkie potrzebne sprawy załatwić już dziś i nie zostawiać ich na ostatnią chwilę. Mowa tutaj o zakupach czy zapłaceniu najpotrzebniejsze rachunków.

Bank ostrzega przed oszustami. Źródło: teoriabiznesu.pl
Bank ostrzega przed oszustami. Źródło: teoriabiznesu.pl
Bank ostrzega przed oszustami. Źródło: teoriabiznesu.pl

Banki podają konkretne informacje

W zależności od banku, pracy modernizacyjny będą przebiegały różnie. Nest Bank rozpocznie prace nad systemem już w piątek 17 lipca od godziny 2:00 do 5:00 nad ranem.W nocy z soboty 18 lipca na niedzielę 19 lipca wystąpią utrudnienia w płatnościach w ING Banku Śląskim. Klienci tego banku nie będą mogli wykonywać płatności od północy az do 5:30 rano. W tym czasie klienci banku nie będą mogli wykonywać przelewów, korzystać z bankomatu czy wpłatomatu i płacić BLIKIEM. Nie będą mogli także korzystać z płatności kartą, bankowości internetowej oraz mobilnej.

Utrudnienia w Credit Agricole wystąpią od soboty od godziny 22:00 i potrwają do 10:00 w niedzielę. Podczas przerwy klienci nie będą mogli także korzystać z płatności kartą, bankowości internetowej oraz mobilnej, płatności BLIK czy internetowej.

Santander Consumer Bank przeprowadzi swoje prace w niedziele w godzinach od 0:00 do 3:00. W tym czasie nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej i mobilnej, wykonywać przelewowo oraz płatności BLIK a także korzystać z kantoru.

Bank, aplikacja. Screen: YouTube
Bank, aplikacja. Screen: YouTube
Bank, aplikacja. Screen: YouTube

Przypomnij sobie o… MARCIN BOSAK NIE POJAWI SIĘ JESIENIĄ W „TAŃCU Z GWIAZDAMI”. JEST KOMENTARZ POPULARNEGO AKTORA

Jak informował portal Życie: ANTEK KRÓLIKOWSKI: WRESZCIE DOBRE WIADOMOŚCI. FANI NIE KRYJĄ RADOŚCI