W naszym kraju zdecydowana większość kupowanych aut to auta używane. Niestety, odsetek osób, które decydują się na auto z salonu wciąż jest bardzo niski.

Używane auto należy bardzo dokładnie sprawdzić!

Każdy, kto decyduje się na zakup używanego samochodu doskonale wie, że musi bardzo dokładnie sprawdzić, czy to co mówi sprzedający pokrywa się ze stanem faktycznym.

Nie ulega wątpliwości, że wydając dość sporą sumę pieniędzy na samochód chcemy, aby spełniał on wszystkie nasze wymagania, a także aby za chwilę nie było konieczności jego naprawy.

Niezbędnym jest sprawdzenie układu kierowniczego oraz hamulców. Ważne też jest sprawdzenie, czy auto nie jest po wypadku oraz czy nie rdzewieje karoseria.

Co dalej z jazdami próbnymi?

Doskonałym sposobem na sprawdzenie stanu auta jest przeprowadzenie jazdy próbnej. Jak informuje portal Pikio.pl jeszcze rok temu, w rządzie pojawiały się propozycje aby jazdy próbne przeprowadzać nie tylko w przypadku aut salonowych, ale właśnie także tych sprzedawanych w komisach.

W takiej sytuacji właściciel komisu miałby do dyspozycji kilka tablic rejestracyjnych z zielonymi numerami, które mógłby przekładać pomiędzy autami. Finalnie jednak rozwiązanie takie nie zostało wprowadzone w życie i kupujący używane samochody nie mają prawa do skorzystania z jazdy próbnej. Okazuje się jednak, że już niedługo mogą pojawić się zmiany w tej kwestii.

Według informacji przekazanych przez portal Wirtualna Polska, jeden z ministrów nie wykluczył ostatnio, że kwestia tak zwanej „profesjonalnej rejestracji”, który umożliwiłby między innymi przeprowadzanie jazd próbnych w komisach, ma znów trafić do rządu. Możliwe, że już wkrótce zostaną więc wprowadzone poważne zmiany, które ułatwią zakup używanych samochodów.

- Myślę, że przy kolejnej nowelizacji wrócimy do naszego pierwotnego pomysłu - powiedział ,według informacji przekazanych przez portal Wirtualna Polska, jeden z ministrów.

Czy i kiedy projekt znajdzie się w rządzie i z jaką reakcją rządzących się spotka? Miejmy nadzieję, że już niedługo pojawią się rzeczowe informacje w tej sprawie.

Jak informował portal "Życie": KURSCY MUSZĄ RADYKALNIE ZMIENIĆ SWOJE PLANY? MEDIA UJAWNIAJĄ, JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI MŁODEJ PARY

Przypomnij sobie: MAŁO KTO SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH DEKLARACJI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA POINFORMOWAŁ O NADCHODZĄCYCH ZMIANACH

Portal "Życie" pisał również: ZDJĘCIE, KTÓRE POJAWIŁO SIĘ W INTERNECIE ZASKOCZYŁO WIELE OSÓB. Z KIM PRZYJAŹNIŁA SIĘ KRYSTYNA PAWŁOWICZ PRZED WIELOMA LATY