Ojciec Tadeusz Rydzyk od samego początku inwestycji był pewien ogromnych zysków, jakie z niej pozyska. Jednak okazuje się, że plan nieco się skomplikował. Jakie będą tego konsekwencje?

Poważne plany

Geotermia Toruń jest spółką, w której udziały ma również ojciec Tadeusz Rydzyk. Jak informuje portal Super Express, jakiś czas temu przedsiębiorstwo otrzymało dotację w ramach działania „Wspieranie inwestycji dotyczących wytwarzania energii z odnawialnych źródeł wraz z podłączeniem tych źródeł do sieci dystrybucyjnej/przesyłowej”.

Kwota dofinansowania wynosiła ponad 37.5 miliona złotych i miała w całości zostać wykorzystana na wybudowanie ciepłowni geotermalnej oraz doprowadzenie wody z ciepłowni do toruńskich mieszkań.

Jak się okazuje, Geotermia Toruń nie wywiązała się z umowy. Czy ojciec Tadeusz Rydzyk będzie miał więc poważne kłopoty?

- Geotermia Toruń otrzymała na inwestycję niewiele ponad 37,5 mln zł. Wybudowała za nie m.in. ciepłownię geotermalną. Zgodnie z umową ciepła woda powinna popłynąć do mieszkań 1 lipca tego roku. Tak się nie stało. - Geotermia Toruń wystąpiła o wydłużenie terminu realizacji projektu ciepłowni geotermalnej oraz projektu dotyczącego budowy sieci ciepłowniczych zasilających budynki mieszkalne i placówki systemu oświaty miasta Torunia do 30.06.2021 r. - wyjaśnił dziennikarzom Super Expressu, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: wikiwand.com

Co dalej z inwestycją?

Co więcej, prace nad ciepłownią geotermalną rozpoczęły się zgodnie z planem. Państwo przekazało 26 milionów złotych dotacji na wywiercenie odwiertu, co spółka uczyniła. Jednak po przekazaniu dotacji od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej cała inwestycja utknęła w martwym punkcie.

Co ciekawe, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oprócz przekazania dotacji, a także zgody na wydłużenie terminu realizacji inwestycji dodatkowo pożyczył spółce Tadeusza Rydzyka niecałe 8,5 miliona złotych.

Jak informuje portal Super Express, obecnie siedziba spółki jest zamknięta, z władzami firmy nie można się także skontaktować już od kilku dni. Jaki finał będzie więc miała cała sprawa?

Źródło: newsbeezer.com

Jak informował portal "Życie": JEST SZANSA NA DODATKOWE ŚRODKI OD ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH. KTO I ILE MOŻE DOSTAĆ

Przypomnij sobie: RCK APELUJE DO MILIONÓW POLAKÓW O PILNĄ POMOC. KAŻDA SEKUNDA JEST NA WAGĘ ZŁOTA, WIELE OSÓB W POTRZEBIE

Portal "Życie" pisał również: CZY PRZEWIDYWANIA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO TYM RAZEM OKAŻĄ SIĘ TRAFNE? JAKIE WIEŚCI MA DLA NAS JASNOWIDZ? JEGO WIZJE SĄ ZASKAKUJĄCE