Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca świadczenie, którego kwota może wynieść nawet 1400 złotych.

O co dokładnie chodzi?

Jak informuje portal Lelum.pl, nieustannie trwają wypłaty dodatku solidarnościowego, który wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jak się okazuje, jego kwota może wynieść aż 1400 złotych. Pocieszający jest także fakt, że wypłaty dodatku Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje niezwykle szybko.

O dodatek solidarnościowy może ubiegać się każda osoba, która utraciła pracę. Powodem zwolnienia musi być jednak sytuacja związana z koronawirusem, a przerwanie umowy musi odbyć się po 15 marca bieżącego roku.

Świadczenie przysługuje także tym osobom, którym po 15 marca skończyła się umowa, a pracodawca nie wyraził zgody na jej przedłużenie. Jak się jednak okazuje, to nie koniec warunków, które należy spełnić, aby móc ubiegać się o świadczenie.

Źródło: rp.pl

Jakie warunki obowiązują przy ubieganiu się o świadczenie?

Aby dodatek solidarnościowy został wypłacony, osoba która była zatrudniona przed 15 marca, a następnie straciła pracę, musiała mieć opłacane ubezpieczenie społeczne z tytułu umowy o pracę. Opłaty te musiały być realizowane nie krócej niż przez okres 60 dni przed zwolnieniem lub wygaśnięciem umowy.

Wniosek o dodatek solidarnościowy mogą złożyć także te osoby, które obecnie są zarejestrowane jako bezrobotne, jednak w chwili wypłacenia dodatku, anulowane zostaną wypłaty zasiłku dla osób niepracujących.

– Dodatek solidarnościowy jest wypłacany w ekspresowym tempie. Staramy się realizować nasze hasło: dziś wniosek jutro wypłata świadczenia. Z naszych danych wynika, że najczęściej o środki wnioskują kobiety – 59 proc. Jeśli chodzi o podział wiekowy, to najwięcej wniosków składają osoby w wieku od 26 do 35 lat - wyjaśniła w rozmowie z dziennikarzami portalu Interia.pl, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - Gertruda Uścińska.

Jak informował portal "Życie": KONTROLERZY ROZPOCZĘLI PRACĘ NA TERENIE CAŁEJ POLSKI, KARY MOGĄ TRAFIĆ DO MILIONÓW POLAKÓW. JAK USTRZEC SIĘ ZAPŁACENIA NAWET 700 ZŁOTYCH

Przypomnij sobie: RCK APELUJE DO MILIONÓW POLAKÓW O PILNĄ POMOC. KAŻDA SEKUNDA JEST NA WAGĘ ZŁOTA, WIELE OSÓB W POTRZEBIE

Portal "Życie" pisał również: WZRUSZAJĄCA POSTAWA KSIĘDZA ZASŁUGUJE NA NAŚLADOWANIE. NIEKTÓRZY PORÓWNUJĄ GO DO ŚW. FRANCISZKA, MÓWI, ŻE KAŻDY MA WSTĘP DO KOŚCIOŁA