Jedni w trakcie letniego urlopu szukają wypoczynku i leżenia na plaży bądź spacerów po górach, inni wolą poświecić ten czas na poszerzaniu wiedzy i wspólnej modlitwie. Właśnie dla tego grona urlopowiczów ofertę stworzył ojciec Tadeusz Rydzyk. W prowadzonej przez niego Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu już w piątek, 17 lipca zaczęły się specjalne zajęcia. Oferta jest bardzo atrakcyjna, nawet pod kątem finansowym.

Ojciec Tadeusz Rydzyk stworzył ofertę wakacyjną dla chętnych strawy duchowej. 180 złotych za dzień pobytu

W wyższej szkole założonej i prowadzonej przez Tadeusza Rydzyka w piątek 17 lipca wystartowała Szkoła Bractwa św. Jana Pawła II, a jej hasło przewodnie to „Polska-Naród-Kultura”.

Jak donosi „Super Express”, zajęcia wakacyjne odbędą się pod przewodnictwem ks. prof. Pawła Bortkiewicza. Głównym tematem ma być tu nauczanie o filozofii Jana Pawła II, gdyż kapłan przekonuje, że „cierpimy na ogromny deficyt rozumienia” słów papieża Polaka.

- Dzisiaj mamy spory polityczne, spory kulturowe dotyczące podstawowych pojęć takich jak naród, patriotyzm, kultura, rozumienie kultury, to pewnie dlatego, że po prostu zapomnieliśmy to nauczanie, które było i pozostaje fundamentalnie ważne i fundamentalnie aktualne – mówił ks. prof. Paweł Bortkiewicz, cytowany przez SE.

Ile trzeba zapłacić za udział w wakacyjnej szkole na uczelni ojca Tadeusza Rydzyka? To 180 złotych za dwa noclegi i pełnowymiarowe posiłki (dwa śniadania, dwie kolacje i trzy obiady). Dodatkowo można wziąć udział w licznych wykładach, wziąć udział w wspólnej modlitwie i mszach świętych.

Jednak nie można się już dopisać do lity. Wszystkie miejsca zostały zarezerwowane.

fot. YouTube

Jak informował portal "Życie": RCK APELUJE DO MILIONÓW POLAKÓW O PILNĄ POMOC. KAŻDA SEKUNDA JEST NA WAGĘ ZŁOTA, WIELE OSÓB W POTRZEBIE

Przypomnij sobie: ILE WYNOSZĄ DZIŚ DODATKI DO EMERYTUR I RENT? TYLE WYNOSZĄ PO WALORYZACJI ŚWIADCZEŃ DLA SENIORÓW W 2020 ROKU

Portal "Życie" pisał również: NAD MORZEM WCALE NIE JEST TAK DROGO, JAK MÓWIĄ? SUMY NA NIEKTÓRYCH PARAGONACH KRĄŻĄCYCH PO INTERNECIE ZASKAKUJĄ TURYSTÓW