Służby sanitarne w Polsce wykryły nowe ogniska zachorowań na koronawirusa w przedszkolach na terenie kraju. Chodzi o dwie placówki na Mazowszu i w Wielkopolsce. W przedszkolach koronawirus rozwija się w szybkim tempie. Placówki zamknięto ze względu epidemiologicznych, dzieci wraz z rodzicami i pracownicy trafili na kwarantannę. To początek problemów?

Koronawirus w dwóch przedszkolach. Placówki zamknęły sanepidy, rodzice w strachu
To kolejne takie przypadki. Wczoraj pojawiła się informacja o koronawirusie w jednym z przedszkoli na terenie Mikołowa na Górnym Śląsku, gdzie 20 dzieci oczekuje na wymazy i testy pod kątem koronawirusa.

Dziś dowiadujemy się, że koronawirus wywołał spore zamieszanie w przedszkolach w Radomiu i podpoznańskim Suchym Lesie. W obu przypadkach zakażone były dzieci – w Radomiu był to przedszkolak, a w przedszkolu pod Poznaniem pięcioletnie dziecko i jego mama.

Dwa przedszkola zamknięte przez koronawirusa. Dzieci i ich rodziny na kwarantannie, oczekiwanie na testy

Biuro prasowe prezydenta Poznania poinformowało PAP, cytowany przez serwis Interia Fakty o wystąpieniu koronawirusa w Przedszkolu nr 11 na ul. Kościuszki, a do sanepidu trafiła lista osób, które powinny trafić na obowiązkową kwarantannę. Służby sanitarne już działają w tym zakresie. W przedszkolu przez ostatnie dni przebywało na zajęciach 19 dzieci.

Podobnie jest w Suchym Lesie pod Poznaniem. Tu zakażenie potwierdzono u pięcioletniego dziecka, które jest wychowankiem lokalnego przedszkola, a także u jego mamy. Oboje trafili do szpitala jednoimiennego w Poznaniu.

- Czekamy na listę, którą sporządza dyrekcja przedszkola, ile dzieci miało kontakt z tym dzieckiem" – powiedziała rzeczniczka prasowa sanepidu w Poznaniu.

Ma być to kilkadziesiąt osób – chodzi o dwie grupy dzieci, ich rodziny i wszystkich pracowników przedszkola. Placówkę zamknięto.

fot. Pikist

Jak informował portal "Życie": RCK APELUJE DO MILIONÓW POLAKÓW O PILNĄ POMOC. KAŻDA SEKUNDA JEST NA WAGĘ ZŁOTA, WIELE OSÓB W POTRZEBIE

Przypomnij sobie: ILE WYNOSZĄ DZIŚ DODATKI DO EMERYTUR I RENT? TYLE WYNOSZĄ PO WALORYZACJI ŚWIADCZEŃ DLA SENIORÓW W 2020 ROKU

Portal "Życie" pisał również: NAD MORZEM WCALE NIE JEST TAK DROGO, JAK MÓWIĄ? SUMY NA NIEKTÓRYCH PARAGONACH KRĄŻĄCYCH PO INTERNECIE ZASKAKUJĄ TURYSTÓW