Powiat tatrzański był jednym z miejsc w naszym kraju gdzie liczba osób zakażonych koronawirusem była bardzo mała. Jak się jednak okazuje, w ostatnich dniach sytuacja ta uległa zmianie.

Żałobnicy zakażeni koronawirusem

2 lipca miał miejsce pogrzeb Zofii Karpiel - Bułeckiej. Ostatnie pożegnanie odbyło się na cmentarzy na Pęksowym Brzyzku. Po ceremonii nastąpił nagły wzrost zakażeń koronawirusem.

Jak informuje portal fakty.interia.pl na ten moment zakażenie potwierdzono u 40 osób na terenie powiatu tatrzańskiego. Jak potwierdziły władze Zakopanego, spora część z zakażonych uczestniczyła w pogrzebie.

- Dotąd miasto Zakopane wyróżniało się tym w Małopolsce, że rzeczywiście przypadków koronawirusa mieliśmy najmniej. Mam nadzieję, że wszystko to co teraz się dzieje, doprowadzi do tego, abyśmy nadal spokojnie i bezpiecznie w naszym mieście żyli - mówił Leszek Dorula - burmistrz Zakopanego.

Miasto pomoże mieszkańcom

Władze miasta zadbały także o zapewnienie środków do dezynfekcji wszystkim mieszkańcom Zakopanego.

- Dzisiaj znajdujemy się trochę w innej sytuacji. Uzyskałem 300 tys. zł, aby zakupić płyn do dezynfekcji rąk. Tego płynu mamy zamiar zakupić około 20 tys. sztuk po jednym litrze. To jest bez mała, dla każdego mieszkańca - zapewnił burmistrz.

Władze Zakopanego zapewniają także, że wszyscy turyści i mieszkańcy otrzymają niezbędną pomoc. Do akcji włączyli się także harcerze.

Obecnie w Zakopanem trwa także akcja promująca zasady sanitarne, do jakich należy się stosować podczas pandemii koronawirusa. Wszystkie działania podejmowane są między innymi dlatego, że wielu turystów nie przestrzega zaleceń dotyczących między innymi noszenia maseczek czy dezynfekcji rąk.

Jak informował portal "Życie": KONTROLERZY ROZPOCZĘLI PRACĘ NA TERENIE CAŁEJ POLSKI, KARY MOGĄ TRAFIĆ DO MILIONÓW POLAKÓW. JAK USTRZEC SIĘ ZAPŁACENIA NAWET 700 ZŁOTYCH

Przypomnij sobie: RCK APELUJE DO MILIONÓW POLAKÓW O PILNĄ POMOC. KAŻDA SEKUNDA JEST NA WAGĘ ZŁOTA, WIELE OSÓB W POTRZEBIE

Portal "Życie" pisał również: WZRUSZAJĄCA POSTAWA KSIĘDZA ZASŁUGUJE NA NAŚLADOWANIE. NIEKTÓRZY PORÓWNUJĄ GO DO ŚW. FRANCISZKA, MÓWI, ŻE KAŻDY MA WSTĘP DO KOŚCIOŁA