Jak się okazuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zamierza przeprowadzać kontrole w całym kraju. Czego dokładnie mają dotyczyć?

Co będą kontrolować?

Jak informuje portal Pikio.pl już wkrótce mają ruszyć kontrole, które będą sprawdzać czy Polacy opłacają wywóz śmieci. Jak się bowiem okazuje, z badań przeprowadzonych przez „Rzeczpospolitą” okazuje się, że nawet 5 milionów Polaków unika tego obowiązku.

Co ciekawe, wkrótce uprawieni do kontroli uiszczania opłat zostaną strażnicy miejscy. Będą mogli oni kontrolować właścicieli domów oraz działek. Jeśli okaże się, że ktoś nie płaci opłat za wywóz śmieci to będzie on ukarany mandatem, którego wysokość może wynieść nawet 500 złotych.

- W projekcie nowelizacji rozporządzenia w sprawie wykroczeń, które uprawnia strażników straży gminnych do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego przewiduje się, że strażnik miejski albo gminny będzie mógł nałożyć mandat do 500 zł na osobę, która nie złożyła deklaracji, na podstawie której ustala się wysokość opłaty za wywóz śmieci - informuje portal RMF24, na podstawie informacji opublikowanych w „Rzeczpospolitej”.

Mandat może być także nałożony z innych powodów

Co więcej, karą mogą zostać objęte także te osoby, które zadeklarowały niższą niż faktyczna liczbę osób zamieszkujących dom.

Mandatem mogą zostać ukarani także ci, którzy podali do urzędu fałszywą informację o tym, że mają na terenie swojej działki kompostownik oraz osoby, które nie segregują odpadów mimo, że zadeklarowali iż będą to robić.

Jak się okazuje, kontrole prowadzone przez strażników miejskich mogą być masowe. Nie będzie także możliwości uniknięcia mandatu. Radzimy więc szybko uregulować ewentualne zaległości w tej kwestii.

Jak informował portal „Życie”: ŚLEDCZY SĄ O KROK OD WYJAŚNIENIA ZDARZEŃ WOKÓŁ DAWIDKA Ż. SĄ NAJNOWSZE INFORMACJE, CZY WKRÓTCE DOWIEMY SIĘ, CO STAŁO SIĘ Z 5-LETNIM CHŁOPCEM

Przypomnij sobie: NOWY POMYSŁ SIECI HANDLOWEJ, KTÓRY POWODUJE WZBURZENIE U KLIENTÓW. NIEPRZESTRZEGANIE PEWNEGO PRZEPISU SPRAWI, ŻE NIE WEJDZIEMY DO SKLEPU W OGÓLE

Portal „Życie” pisał również: KIEPSKA PASSA TURYSTÓW NAD MORZEM. SŁUŻBY SANITARNE ODKRYŁY KOLEJNE OGNISKO ZAKAŻEŃ, WIRUSA ROZNIÓSŁ WŁAŚCICIEL OŚRODKA