Polacy z niepokojem obserwują rozwijającą się sytuację. Przedłużający się kryzys spowodowany pandemią koronawirusa martwi nie tylko przedsiębiorców, ale także wszystkich pracowników.

Sytuacja na rynku pracy i kondycja polskiej gospodarki pozostawiają wiele do życzenia. Zwiększyło się bezrobocie, Polacy mają zdecydowanie mniej pieniędzy, a to odbija się na każdej sferze życia.

Właśnie dlatego państwo przygotowuje specjalne programy dla obywateli. Wszystko w ramach tzw. tarczy antykryzysowej – wsparcie bardzo przydaje się Polakom.

Jadwiga Emilewicz podała do wiadomości informacje na temat dopłat, których możemy się spodziewać.

Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube

Polacy mogą liczyć na dodatek od państwa

Według wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz Polacy już niedługo dostaną dodatkową gotówkę. To fakt, który ucieszy wiele osób – w tych trudnych czasach każde wsparcie jest ważne.

Należy jednak pamiętać, że to dopłata tylko dla niektórych – istnieją dwa wymogi i dopiero ich spełnienie sprawi, że będziemy mogli liczyć na pieniądze. Jakie warunki należy spełnić?

Jadwiga Emilewicz poinformowała, że Polacy otrzymają bony turystyczne – kto może na nie liczyć?

Według kalkulacji wsparcie może otrzymać nawet 7 milionów Polaków. Bon będzie przysługiwał tylko tym, którzy zatrudnieni są na umowę o pracę i nie zarabiają więcej niż średnia krajowa.

Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube

- Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90% sfinansowany z budżetu państwa, 10% to będzie wkład własny pracodawcy – mówiła Jadwiga Emilewicz.

Przypomnijmy – w roku 2020 średnie wynagrodzenie to 5227 zł brutto.

Przypomnij sobie o… ZDUMIEWAJĄCE WYZNANIE ŻONY MACIEJA STUHRA. CZY JEGO WYBRANKA ZABRONI MU WYPOWIADAĆ SIĘ PUBLICZNIE

Jak informował portal Życie: NOWA RZECZYWISTOŚĆ W SALONACH FRYZJERSKICH I KOSMETYCZNYCH. ZOSTANĄ OTWARTE NA ZASADACH, KTÓRE MOGĄ PRZYSPORZYĆ PROBLEMÓW

Portal Życie pisał również o… KAŻDY CHOĆ RAZ MIAŁ TEN SEN. JEGO ZNACZENIE JEST ZADZIWIAJĄCE