Wczoraj w naszym kraju odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Jak przedstawiają się wstępne wyniki?

Andrzej Duda na prowadzeniu

Już wczoraj wieczorem ukazały się pierwsze sondażowe wyniki wyborów prezydenckich. Od samego początku, na pierwszym miejscu niezmiennie plasuje się Andrzej Duda. Jednak według danych Państwowej Komisji Wyborczej przewaga obecnego prezydenta jest znacznie wyższa, niż wskazywały na to sondaże przeprowadzone przez exit poll.

Jak podaje portal Wirtualna Polska, Państwowa Komisja Wyborcza zgromadziła już dane z 87,16% okręgów wyborczych. Jak się okazuje, obecny prezydent Andrzej Duda ma obecnie 45,24% głosów, natomiast jego główny rywal, Rafał Trzaskowski tylko 28,92%.

Dużym zaskoczeniem jest jednak wynik Szymona Hołowni, który uplasował się na trzecim miejscu zdobywając 13,69% głosów.

Na kolejnych miejscach znajdują się: Krzysztof Bosak z wynikiem 6,79%, Władysław Kosiniak - Kamysz, który otrzymał 2,46% głosów, a także Robert Biedroń z wynikiem 2,12%.

Według danych przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą na podstawie wyników z 87,16% obwodów, frekwencja na wczorajszych wyborach wyniosła 53,29%.

Wyniki według IPSOS

Praktycznie równocześnie opublikowany został także sondaż przeprowadzony przez IPSOS, który zestawił dane z 90% komisji wyborczych. Według niego wczorajsza frekwencja wyniosła aż 64,3%.

Według tego sondażu zwycięzcą pierwszej tury wyborów również jest Andrzej Duda, jednak przewaga nad Rafałem Trzaskowskim jest nieco mniejsza. Według IPSOS obecny prezydent otrzymał 42,9% głosów, a Rafał Trzaskowski 30,3%.

Bez zmian pozostają również kolejne miejsca. Na trzecim Szymon Hołownia z wynikiem 14%, następnie Krzysztof Bosak, który otrzymał 6,9% poparcia, kolejny jest Władysław Kosiniak - Kamysz z 2,5% głosów oraz Robert Biedroń z 2,3% poparciem.

Jak informował portal „Życie”: ŚLEDCZY SĄ O KROK OD WYJAŚNIENIA ZDARZEŃ WOKÓŁ DAWIDKA Ż. SĄ NAJNOWSZE INFORMACJE, CZY WKRÓTCE DOWIEMY SIĘ, CO STAŁO SIĘ Z 5-LETNIM CHŁOPCEM

Przypomnij sobie: NOWY POMYSŁ SIECI HANDLOWEJ, KTÓRY POWODUJE WZBURZENIE U KLIENTÓW. NIEPRZESTRZEGANIE PEWNEGO PRZEPISU SPRAWI, ŻE NIE WEJDZIEMY DO SKLEPU W OGÓLE

Portal „Życie” pisał również: KIEPSKA PASSA TURYSTÓW NAD MORZEM. SŁUŻBY SANITARNE ODKRYŁY KOLEJNE OGNISKO ZAKAŻEŃ, WIRUSA ROZNIÓSŁ WŁAŚCICIEL OŚRODKA