„Gazeta Wyborcza” alarmuje o tym, że ponad 300 tysięcy emerytów otrzymuje co miesiąc mniej niż tysiąc złotych emerytury. To zatrważająca sytuacja, a ma być jeszcze gorzej. Prognostyk nie jest najlepszy – w ciągu ostatniej dekady całkowita liczba emerytów urosła dziesięciokrotnie. I ten niechlubny rekord będzie rósł!

Jak przekonuje „Gazeta Wyborcza”, cytowana przez „Fakt” 2020 rok to czas, w którym rekordowa liczba polskich obywateli pobiera świadczenie emerytalne w wysokości poniżej tysiąca złotych miesięcznie. Zdaniem dziennika, jest to jeden z najbardziej palących problemów społecznych, którego skutki są nieprzewidywalne.

Gwałtownie rośnie liczba najbiedniejszych emerytów, którym nie wystarcza na przeżycie. To – zgodnie z wyliczeniami podanymi przez GW – 333,4 tys. Polaków.

Coraz większa liczba Polaków otrzymuje świadczenie poniżej minimalnej emerytury. Może być jeszcze gorzej!

Otrzymują oni świadczenie poniżej tysiąca złotych. Ma to być rekordowa liczba, gdyż w 2011 roku takich osób było mniej niż 23,9 tysiące! W 2013 roku przybyło ich do 91 tysięcy, w 2019 roku w Polsce było ich aż 280 tysięcy.

- Oznacza to, że w ciągu dziewięciu lat liczba osób bez prawa do minimalnej emerytury zwiększyła się blisko 14-krotnie. Obecnie już 5,6 proc. emerytów w ZUS, zarówno z nowego, jak i starego systemu, otrzymuje świadczenie poniżej minimum – tłumaczy dla „Gazety Wyborczej” ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski.

Niektóre świadczenia emerytalne mają tylko kilka złotych!

Najniższe świadczenie ma wynosić tylko kilkanaście groszy! Sporo jest również emerytur wynoszących zaledwie kilka złotych. Jednak to nie koniec złych wiadomości – będzie jeszcze gorzej. W 2030 roku liczba Polaków, którzy nie uzyskają prawa do minimalnej emerytury ma wynosić 641 tysięcy.

Tak wynika z analiz Federacji Przedsiębiorców Polskich oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej.

Przypomnij sobie o… WIELU POLAKÓW UCIESZY TA INFORMACJA. GAZ BĘDZIE O WIELE TAŃSZY. OD KIEDY

Jak informował portal Życie: SZANSA NA EKSTRA GOTÓWKĘ DLA EMERYTÓW. JEDNAK NIE WSZYSCY BĘDĄ MOGLI Z NIEJ SKORZYSTAĆ

Portal Życie pisał również o… JUŻ NIEDŁUGO W POLSKICH SKLEPACH Z