Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że dzikie zwierzęta mogą być dla nas niebezpieczne. Jednak nikt nie spodziewa się ataku ze strony szczura!

Niecodzienna sytuacja

Ostatnia sobota nie była zbyt szczęśliwa dla jednego z mieszkańców Lublina. Jak donosi portal Super Express, do mieszkania pewnego mężczyzny dostał się szczur. Okazuje się jednak, że skutki były opłakane.

Gryzoń rzucił się na mężczyznę i dotkliwie go pogryzł. Jak przekazała Straż Miejska, zgłoszenie o tym zdarzeniu wpłynęło do nich o godzinie 8:30, a cała sytuacja miała miejsce przy ulicy Koncertowej w Lublinie.

Pogryziony mężczyzna został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie opatrzono go, a także podano zastrzyki przeciwko wściekliźnie oraz tężcowi.

Staż Miejska powiadomiła o całej sytuacji także sanepid oraz Lubelskie Centrum Małych Zwierząt. Gryzoń został schwytany i przewieziony do kliniki weterynaryjnej na ulicy Stefczyka w Lublinie.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Jak się zatem okazuje nie możemy zapominać, że nawet małe dzikie zwierzęta mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Pamiętajmy o tym podczas leśnych spacerów czy karmienia wiewiórek w parku. Małe gryzonie również mogą przenosić groźne dla naszego życia choroby.

Każde ugryzienie przez zwierzę powinno być opatrzone. Co więcej pogryziona osoba praktycznie zawsze powinna mieć podany zastrzyk przeciwko tężcowi.

Jeżeli zwierzę jest dzikie lub domowe ale nie ma pewności co do tego, czy było zaszczepione na wściekliznę, to wtedy należy podać pacjentowi zastrzyk przeciwko wściekliźnie.

Pamiętajmy aby nie bagatelizować nawet małych zadrapań czy ugryzień, bowiem mogą być one powodem poważnych zdrowotnych komplikacji.

Przypomnij sobie o… CZY POLACY ZAPOMNIELI JUŻ O PANDEMII KORONAWIRUSA? NASZE ZACHOWANIA MOGĄ MIEĆ NEGATYWNE SKUTKI

Jak informował portal Życie: JAK KORONAWIRUS WPŁYNĄŁ NA INNE CHOROBY? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA ZABRAŁA GŁOS W TEJ SPRAWIE

Portal Życie pisał również o… NIKT NIE PRZYPUSZCZAŁ, ŻE TAK ZAKOŃCZY SIĘ JEDNO Z WESEL. GOŚCIE ZAKAŻENI KORONAWIRUSEM