Pogoda w tym roku nie jest dla nas zbyt łaskawa. Jak się okazuje, najbliższe dni również pozostawią wiele do życzenia!

Kapryśna pogoda

Pracownicy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej bez przerwy uważnie obserwują zmiany, jakie zachodzą w pogodzie w naszym kraju. Dzięki ich pracy i ostrzeżeniom możemy z wyprzedzeniem dowiedzieć się o tym, jak przygotować się na nadchodzące zagrożenia pogodowe.

Jak podaje portal Pikio.pl w niektórych miejscach w naszym kraju obowiązywać będzie alert 1 stopnia! Których regionów będzie dokładnie dotyczyć?

Jak się okazuje, najbardziej narażeni na zagrożenia są mieszkańcy dwóch województw lubelskiego oraz podkarpackiego. To właśnie tutaj mogą wystąpić dziś gwałtowne burze, a wraz z nimi inne zjawiska atmosferyczne, które mogą być zagrożeniem dla zdrowia oraz życia.

Uwaga mieszkańcy wschodniej Polski!

IMGW ostrzega, że podczas gwałtownych burz, jakie będą przechodzić przez Podkarpacie, mogą pojawić się także dość obfite opady deszczu. Ich wielkość może osiągnąć od 15 do nawet 30 litrów na metr kwadratowy! Dodatkowym zagrożeniem, jakie wystąpi podczas burz będzie porywisty wiatr, którego prędkość może dojść do 65 km/h.

W województwie lubelskim również pogoda nie będzie rozpieszczać mieszkańców! Podczas burz mogą wystąpić nawet opady gradu, co może skutkować tym, że opady będą wynosić nawet 25 litrów na metr kwadratowy. Całą sytuację będzie pogarszał także porywisty wiatr, który może mieć prędkość nawet 60 km/h.

Obecnie IMGW nie wystosowało alertów dla pozostałej części kraju, jednak pogoda dziś może być bardzo dynamiczna, dlatego zaleca się na bieżąco kontrolowanie informacji podawanych przez ekspertów IMGW.

Przypomnij sobie o… CZY POLACY ZAPOMNIELI JUŻ O PANDEMII KORONAWIRUSA? NASZE ZACHOWANIA MOGĄ MIEĆ NEGATYWNE SKUTKI

Jak informował portal Życie: JAK KORONAWIRUS WPŁYNĄŁ NA INNE CHOROBY? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA ZABRAŁA GŁOS W TEJ SPRAWIE

Portal Życie pisał również o… JUŻ NIEDŁUGO W POLSKICH SKLEPACH ZOSTANĄ PRZEPROWADZONE POWAŻNE ZMIANY? O CO DOKŁADNIE CHODZI