Jak podaje "tvnmeteo.tvn24.pl", lokalnie w Polsce może się zrobić niebezpiecznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje kolejne alerty pierwszego stopnia dla kilku zakątków kraju: województwo śląskie i małopolskie. Tam możemy spodziewać się burz i gradobicia.

Przemysław Kamiński

Pogoda na resztę weekendu

Najwięcej chwil ze słońcem na Wybrzeżu i Pomorzu, gdzie zachmurzenie jest małe i umiarkowane. Poza tym obszarem, dużo chmur z przejasnieniami, a w górach znów może popadać, a nawet zagrzmieć. Na termometrach od 16 stopni Celsjusza w Gdańsku do 24 stopni Celsjusza w Zielonej Górze.

Nadal będzie wiać z północnego wschodu słabo i umiarkowanie. W regionie nadal zachmurzenie duże z chwilowymi przejasnieniami, a w drugiej części dnia zachmurzenie będzie nawet całkowite, ale bez opadów. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Wiatr północno-wschodni będzie słaby i umiarkowany.

Na barometrach nieznaczne wahania cisnienia, 1003 hPa. W kolejnych dniach występować będzie zachmurzenie duże, od 12 stopni Celsjusza nad ranem w poniedziałek, do 20 stopni w ciągu dnia.

YT

We wtorek natomiast czeka nas dużo słońca, a zachmurzenie małe i umiarkowane. Nad ranem możemy też spodziewać się mgieł. Na termometrach do 22 stopni Celsjusza. Środa przyniesie nam przelotne opady w całym regionie, ale także wyższe temperatury, nawet do 27 sropni Celsjusza.

O tym pisalismy: Kossakowski szczerze o życiu z Martyną Wojciechowską. "Śpimy na podłodze albo na dmuchanym materacu"

Zerknij też tutaj: Ewa Kopacz ma wspaniałe wieści. Wielka radość w jej życiu. Co się stało

Przypominamy o: Turyści nad Bałtykiem przecierają oczy ze zdumienia na widok cen w restauracjach. To prawdziwe żniwa, coraz mniej w portfelach Polaków