Ceny, jakie narzucają właściciele restauracji, barów i smażalni ryb nad morzem mogą przyprawić o zawał! Choć nad Bałtykiem nigdy tanio nie było to tegoroczne ceny w lokalach gastronomicznych naprawdę powodują szybsze bicie serca. Wpływ na drożyznę ma nie tylko epidemia koronawirusa. Ile trzeba zapłacić za „rybkę” w sezonie letnim 2020?

Paragon w formie zdjęcia wysłany przez pewnego turystę do redakcji Wirtualnej Polski spowodował, że dziennikarze dosłownie złapali się za głowy. Okazuje się bowiem, że mężczyzna za dwa niewielkie kawałki ryby, zestaw surówek i frytki zapłacił – bagatela – 100 złotych! Pan Paweł zapłacił tyle w knajpie w Niechorzu w jeden z weekendów w czerwcu.

To jednak norma w nadmorskich lokalach gastronomicznych. Turyści narzekają, że taka drożyzna jest jednak tylko w Polsce. Po niemieckiej stronie ceny nie są tak wygórowane, choć ryby pochodzą przecież z tego samego akwenu!

Ceny nad Bałtykiem zwalają z nóg! Takiej drożyzny nie było chyba nigdy!

Ponieważ Polacy – ze względu na zamknięcie granic i strach przed zagranicznymi wycieczkami – wyruszyli tłumnie nad polskie morze ceny w lokalach gastronomicznych poszybowały w górę .Kurorty i restauracje przeżywają prawdziwe oblężenie, jednak turyści są wściekli, gdy widzą rachunek, który muszą zapłacić. Jaka jest przyczyna tak wysokich cen?

Jak informuje portal Lelum.pl, to nie tylko epidemia koronawirusa. Okazuje się bowiem, że wpływ na drastyczny wzrost cen nad – już wcześniej drogim – Bałtykiem ma galopująca inflacja. W kwietniu odnotowano jej wzrost na poziomie 4 proc., a ceny samej żywności wzrosły o 7,4 proc.

Jak zaoszczędzić? Dobrym pomysłem będzie gotowanie samodzielnie, np. przez zabukowanie kwatery z kuchnią.

Przypomnij sobie o: PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE OTWARCIA GRANIC. PADŁA KONKRETNA DATA, KIEDY TO NASTĄPI

Jak informował portal Życie: CO Z PIENIĘDZMI, NA KTÓRE CZEKAJĄ EMERYTKI Z 1953 ROKU? TO JUŻ OSIEM LAT ZWŁOKI. RZĄD UMYWA RĘCE

Portal Życie pisał również o: PACJENCI MAJĄ DOŚĆ PORAD TELEFONICZNYCH. RZECZNIK PRAW PACJENTA POSTANOWIŁ DZIAŁAĆ. CO UDAŁO SIĘ ZAŁATWIĆ