Najważniejsza jest solidarność. Taki wniosek można wysnuć z niedzielnej homilii, którą poprowadził w Bazylice Świętego Piotra papież Franciszek. We mszy wzięło udział około 50 wiernych w maseczkach i z zachowaniem dystansu społecznego. Zdaniem papieża Franciszka to właśnie dzięki Eucharystii możemy rozpalić w sobie pragnienie służenia innym, a ugasić pęd do posiadania rzeczy i spędzania czasu na rzeczach nieistotnych.

Papież Franciszek zwrócił szczególną uwagę na potrzebujących – cierpiących głód, niedostatek, bezrobotnych. Jego zdaniem udzielenie im pomocy jest niezbędne i trzeba to zrobić jak najszybciej.

- Potrzeba prawdziwej bliskości, potrzeba prawdziwych łańcuchów solidarności. Jezus w Eucharystii staje się bliskim nas: nie zostawiajmy samymi tych, którzy są blisko nas. Nie marnujmy życia, goniąc za tysiącem rzeczy bezużytecznych, które powodują uzależnienia i pozostawiają pustkę - zachęcał w trakcie homilii papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślał również znaczenie wdzięczności za otrzymane dobro i łaski, przypomniał jak ważna jest pełna miłości pamięć.

Punktem głównym kazania w niedzielę 14 czerwca było znaczenie Eucharystii, która ma uzdrawiać naszą „pamięć negatywną, która pozostawia nas z poczuciem, że jesteśmy bezużyteczni, popełniamy tylko błędy i jesteśmy pomyłką”.

Papież podkreślił, że zło i grzech nie należy do naszej tożsamości, a jest jedynie chorobą, infekcją, którą Jezus Chrystus przychodzi leczyć za pomocą Eucharystii, która zawiera „przeciwciała dla naszej pamięci chorej na negatywizm”.

Ojciec Święty dał do zrozumienia, że noszenie w sobie ran i zadr czyni nas jedynie wystraszonymi, lękliwymi, zamkniętymi, popadamy w cynizm i obojętność. Właśnie to wywołuje dystans i wyniosłość wobec innych i sztuczne poczucie kontroli sytuacji.

Jak informował portal „Życie: PLOTKI O ELŻBIECIE JAWOROWICZ POTWIERDZIŁY SIĘ. GŁÓWNA ZAINTERESOWANA KOMENTUJE MEDIALNE DONIESIENIA

Przypomnij sobie: KRZYSZTOF CUGOWSKI ZNALAZŁ SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI FINANSOWEJ. „ROK, DWA PRZEŻYJĘ BEZ GRANIA, ALE CO DALEJ?”. JEGO EMERYTURA NIE WYSTARCZA NA WIELE

Portal „Życie” pisał również: DO SEJMU WPŁYNĄŁ WNIOSEK O WOTUM ZAUFANIA DLA RZĄDU. PODCZAS WYSTĄPIENIA MATEUSZA MORAWIECKIEGO PADŁY BARDZO OSTRE SŁOWA