Jak donosi "Pikio", rząd Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w zasadach przekraczania granic. Nowe zasady ruchu granicznego dotyczą wszystkich Polaków. Jakie obostrzenia zostały zniesione?

Co nowego w ruchu granicznym - rząd wprowadził spore zmiany

Wakacje za pasem, wiele krajów planuje lub już ma otwarte granice. Sezon wakacyjny właśnie rusza do pracy, a wraz z nim wielkie polskie zapędy do wszelkich wyjazdów zagranicznych na zasłużony, wakacyjny urlop. Czy dane nam będzie odpocząć nad zagranicznym morzem?

Można by pokusić się o myśl, że rząd postanowił wyjść na przeciw potrzebom rodaków i znieść ograniczenia w ruchu granicznym z krajami Unii Europejskiej.

Dziennik Ustaw dokładnie określa nowe zasady i precyzuje każde ich aspekty. Ważną kwestią w obecnej sytuacji, jest konieczność odbycia kwarantanny po powrocie do Polski. Rząd postanowił znieść obowiązek odbywania kwarantanny osobom podróżującym do naszego kraju z Białorusi, Ukrainy i Rosji.

YT

Dotyczy to obywateli Polski, oraz cudzoziemców będących małżonkami tudzież dziećmi obywateli polskich. Ponad to, cudzoziemcy pracujący w transporcie osobowym i towarowym, podczas pełnienia obowiązków służbowych. Więcej szczegułów znaleźć można w Dzienniku Ustaw.

Nowe zasady w ruchu granicznym mówią, że zniesiono ograniczenia w ruchu granicznym ze Słowacją, Litwą, Czechami i Niemcami. Ponad to, przejścia morskie i lotnicze także uwolniono z ograniczeń. Od dzisiaj, każdy kto ma ochotę spróbować litewskiej kuchni, może przekroczyć granicę. Kolejne decyzje z rozporządzenia obowiązywać będą od soboty.

O tym pisaliśmy: Wybrani Polacy mogą dostać nawet tysiąc złotych wsparcia. Jakie warunki trzeba spełnić, by móc liczyć na dodatkowe pieniądze

Zerknij także tutaj: Martyna Wojciechowska dementuje podłe fake newsy na jej temat. Wykorzystano jej wizerunek bez jej zgody. Ostrzega internautów przed oszustwem

Przypominamy także o tym: Krzysztof Cugowski znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. „Rok, dwa przeżyję bez grania, ale co dalej?”. Jego emerytura nie wystarcza na wiele