Epidemia koronawirusa coraz częściej dotyka polskie duchowieństwo. Ministerstwo Zdrowia i służby sanitarne zdecydowały wiele tygodni temu o zamknięciu kościołów na rzesze wiernych i przez długi czas podczas mszy świętej w świątyni nie mogło przebywać więcej niż 5 osób, później była to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych to dziś nie ma już żadnych ograniczeń.

Księża mogą zarazić się koronawirusem mogą dosłownie wszędzie i tak też stało się w przypadku pewnej parafii w centralnej Polsce.

W Polsce pojawił się kolejny przypadek księdza z podejrzeniem zarażenia COVID-19. Jedna z dużych parafii w powiecie ciechanowskim odnotowała przypadek zakażenia koronawirusem wśród księży. Wierni, którzy mieli z nim kontakt powinni zgłosić się do służb sanitarnych.

Ksiądz z parafii w powiecie ciechanowskim zdiagnozowany pozytywnie na koronawirusa. Sanepid szuka wiernych

Jak informuje Radio Zet, lokalny sanepid zdiagnozował pozytywnie pod kątem koronawirusa jednego z księży redemptorystów w parafii pw. Św. Leonarda w Łopacinie. Służby sanitarne szukają obecnie wiernych, którzy mogli mieć kontakt z chorym redemptorystą.

Sanepid w Ciechanowie wydał specjalny komunikat w tej sprawie. Wierni, którzy w dniach 30-31 maja 2020 roku wzięli udział w mszach świętych i odpuście w parafii w Łopacinie musza zgłosić się do służb sanitarnych.

Chodzi przede wszystkim o wiernych, którzy mieli bliski kontakt z księdzem, znajdowali się w odległości do 2 metrów (podczas spowiedzi, przyjmowania eucharystii).

- Prosimy o jak najszybszy kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ciechanowie – czytamy w komunikacie.

Okazuje się, że w kwarantannie, która nałożył sanepid znajduje się aż siedem wspólnot redemptorystów: Bardo, Braniewo, Kościelisko, Kraków, Tuchów, Warszawa przy ul. Pieszej i Wrocław.

https://ciechanow.cozadzien.pl/region/ksiadz-z-lopacina-z-koronawirusem-wiernych-szuka-ciechanowski-sanepid/966

Gepostet von Informator Gminy Nowe Miasto am Freitag, 5. Juni 2020

Może zainteresuje Cię to: NAUCZYCIELE NIE BĘDĄ ZADOWOLENI. MINISTERSTWO EDUKACJI POSTANOWIŁO ZMIENIĆ PRZEPISY. CHODZI O ZAGROŻENIA

Polecamy także: CZY W PRZYSZŁYM ROKU SZKOLNYM UCZNIÓW CZEKA KONTYNUACJA NAUKI ONLINE? MINISTER EDUKACJI DARIUSZ PIONTKOWSKI PRZEKAZAŁ NIEPOKOJĄCE WIEŚCI

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: DECYZJA JUŻ ZAPADŁA. RZĄD WPROWADZIŁ WAŻNĄ ZMIANĘ ZASAD. DOTKNIE NIEMAL WSZYSTKICH POLAKÓW