Ksiądz Michał Misiak jest znanym wielu osobom kapłanem i ewangelizatorem, a o jego postaci zrobiło się głośno, gdy w ubiegłym roku metropolita łódzki, arcybiskup Grzegorz Ryś zdecydował się nałożyć na księdza Misiaka ekskomunikę, po czym szybko ją zdjąć. W ostatnich dniach ksiądz finalnie zdecydował się na odejście z Kościoła, a o swoich dalszych krokach poinformował przez social media.

Ksiądz Michał Misiak został w maju ubiegłego roku objęty ekskomuniką za przyjęcie chrztu w rzece Jordan, co stoi w sprzeczności z podstawowymi zasadami Kościoła Rzymskokatolickiego. Arcybiskup Grzegorz Ryś odwołał swoją decyzję później, jednak okazało się, że to nie koniec sprawy.

Kapłan był jednym z inicjatorów nowoczesnych metod duszpasterskich. Słynął między innymi z Chrystoteki, czyli dyskoteki dla chrześcijańskiej młodzieży, spowiadał na ulicach, zorganizował również szkołę tańca z wierzącej młodzieży Dance Hope.

Ksiądz Michał Misiak odchodzi z kapłaństwa. Powody jego decyzji są bardzo kontrowersyjne.

Ksiądz postanowił ostatecznie odejść z kapłaństwa i powody swojej decyzji opisuje w obszernym poście zamieszczonym w mediach społecznościowych. Na Facebooku wierni życzą mu wszystkiego najlepszego, choć nie kryją żalu.

Okazuje się, że ksiądz od 8 lat prosił papieża, by mógł być jednocześnie kapłanem i móc założyć rodzinę, a powołanie do małżeństwa i ewangelizacji jednocześnie miał uzyskać na rekolekcjach ignacjańskich.

- W zeszłym roku Ksiądz Abp Grzegorz próbował rozwiązać mój wewnętrzny konflikt i zaproponował mi odejście z kapłaństwa lub parafię w Konstantynowie Łódzkim. Wybrałem parafię – opowiedział o swojej historii na Facebooku.

Okazuje się, że ksiądz od 5 miesięcy nie jest już aktywnym kapłanem. Zdecydował się na połączenie dwóch ścieżek – małżeństwa i rodziny z ewangelizacją, to jednak w ramach Kościoła Katolickiego nie jest możliwe.

- Wiem, że gdy nie wrócę do wcześniejszego systemu życia i w przyszłości zawrę przymierze małżeńskie w Kościele katolickim zostanę ukarany zakazem głoszenia Ewangelii, katechizowania i posługi duchowej we wszystkich kościołach katolickich na świecie - przyznał.

Ksiądz Michał Misiak zdecydował się również na odejście z Kościoła Katolickiego i przejście do zielonoświątkowego, by móc zostać pastorem.

Pokój w sercu, radość w ciele i duchowe odprężenie to dzisiejsze dary od dobrego Taty dla mnie, Jego trudnego synka 😊....

Gepostet von Michał Misiak am Sonntag, 31. Mai 2020

Przypomnij sobie o… SKUTECZNE I TANIE SPOSOBY NA UCIĄŻLIWE KOMARY. DZIĘKI ICH WYKORZYSTANIU ZAPOMNISZ O PROBLEMIE ZE SWĘDZĄCYMI UGRYZIENIAMI

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RAPORT Z SYTUACJI SZPITALI. STAWKA DZIENNA WYŻYWIENIA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA

Portal Życie pisał również o… BYŁA PO DRUGIEJ STRONIE 27 MINUT. WYZNAŁA, CO ZOBACZYŁA