Lekarze oraz pielęgniarki mieli otrzymać nawet 10 tysięcy złotych, jeśli podczas epidemii koronawirusa w naszym kraju pracowali tylko i wyłącznie przy pacjentach z tą chorobą i w tym czasie byli wyłączeni z pracy w innych miejscach.

Niedotrzymane obietnice

Niestety, okazuje się, że spora część lekarzy z jednego z krakowskich szpitali nie otrzyma takiego dodatku. Jaki jest tego powód?

Jak się okazuje, lekarze nie otrzymają dodatku ponieważ w ramach pracy w jednej placówce leczyli nie tylko chorych na koronawirusa, ale także innych pacjentów. Nie pracowali więc „na wyłączność”.

- Wiemy, że ten problem dotyczy specjalistycznego szpitala zakaźnego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, który przyjmuje pacjentów z podejrzeniem i leczy chorych na Covid-19 z całej południowej Polski. Ale podobne sytuacje niewypłacenia dodatku miały miejsce również w innych szpitalach. To niesprawiedliwe, że przez choćby pojedynczy przypadek "pozakoronawirusowy" biały personel traci dodatek, mimo że leczą tych chorych w tej samej placówce - poinformował w wywiadzie dla portalu money.pl przewodniczący małopolskiego OZLL, dr Piotr Watoła.

Biały personel czuje się oszukany

Na ten moment lekarze nie chcą zabierać głosu w tej sprawie. Nie przestają pracować i pomagać pacjentom, jednak nie ulega wątpliwości, że w pewien sposób czują się oszukani. Głos na temat całej sprawy zabrał natomiast dr n. med. Jerzy Friediger, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie.

- To niezrozumiały absurd. Nic dziwnego, że czują się oszukani. W ciągu miesiąca przedstawia się im dwa, trzy sprzeczne ze sobą stanowiska. Raz, że wypłacamy, raz, że nie. To nieuczciwe - skomentował zniesmaczony.

Co więcej, dyrektor krakowskiego szpitala obiecał, że jeśli biały personel nie dostanie obiecanego dodatku od NFZ to on sam wypłaci im powiększone wynagrodzenie.

- Nie rzuca się słów na wiatr. Nie będę się wygłupiał. Skoro powiedziałem, że będą wypłacone, to będą - zaznaczył dr n. med. Jerzy Friediger.

Przypomnij sobie o… JANUSZ KORWIN MIKKE PRZYŁAPANY NA PLAŻY. DZIWNE ZACHOWANIE ZNANEGO POLITYKA PRZYKUŁO UWAGĘ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI

Portal Życie pisał również o… LECH WAŁĘSA PONOWNIE WZBUDZIŁ SPORO KONTROWERSJI. CO TYM RAZEM JEST POWODEM ZŁOŚLIWYCH KOMENTARZY