Dziś marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że pierwsza tura wyborów prezydenckich została wyznaczona na 28 czerwca.

Kontrowersyjna wypowiedź marszałek Sejmu

Dziś miało miejsce oficjalne wystąpienie marszałek Sejmu, Elżbiety Witek. Podczas niego padła oficjalna data wyborów prezydenckich, jednak marszałek zaczęła swoje wystąpienie od innego tematu.

- Nie może być tak, że jakakolwiek partia uznaje, czy i kiedy odbędą się wybory. Mieliśmy z tym do czynienia od początku marca - zaczęła swoja wypowiedź Elżbieta Witek.

Co więcej, marszałek Sejmu do dziś nie zmieniła zdania na temat tego, że 10 maja wybory prezydenckie mogły spokojnie się odbyć.

- 10 maja wybory mogły się odbyć, to było święte prawo Polaków, a opozycja, kierując się partyjnym interesem, to prawo w maju Polakom odebrała - powiedziała marszałek Sejmu.

Elżbieta Witek mocno skrytykowała opozycję, zwracając uwagę szczególnie na to, że to właśnie z powodu ich działań mamy do czynienia z ogólnym chaosem i konfliktami w rządzie.

- To przecież pan Borys Budka mówił, że 10 maja wyborów nie będzie. Rzeczywiście, głównie PO, pracowała nie nad ustawami dotyczącymi kryzysu wywołanego pandemią, ale nad tym, jak to zrobić, by wybory nie odbyły się 10 maja - podsumowała marszałek Sejmu.

Jak podaje portal Wirtualna Polska, pierwsza tura wyborów prezydenckich będzie miała miejsce 28 czerwca. Ewentualna druga tura odbędzie się natomiast za dwa tygodnie po tym terminie.

Źródło: YouTube

Mocne komentarze na temat wypowiedzi marszałek Sejmu

Po wystąpieniu marszałek Sejmu w sieci natychmiast pojawiały się komentarze odnoszące się do tematów przez nią podjętych.

- Miało być o terminach i wyborach, a jest o opozycji. Pani marszałek Witek, litości ­- brzmi wpis Sławomira Nitrasa na jego profilu na Twitterze.

Również sam Borys Budka skomentował słowa marszałek Sejmu. Swoją opinię również opublikował na Twitterze.

- Z zażenowaniem słucham marszałek Elżbiety Witek. W Sejmie odrzucono wszystkie merytoryczne poprawki opozycji do tzw. ustawy wyborczej. Premier Morawiecki nie ogłasza uchwały PKW. Elżbieta Witek nie ogłasza wyborów. I jednocześnie mają pretensje do normalnej pracy w Senacie - brzmi wpis polityka.

Z wypowiedzi wielu polityków wynika, że sądzą iż obecna partia rządząca obawia się kandydata jakim jest Rafał Trzaskowski. Co przyniosą więc nadchodzące wybory prezydenckie?

Według wielu ekspertów w tym roku na pewno będziemy mieli do czynienia z drugą turą wyborów. Jednak również znaczna część z nich uważa, że mimo wszystko finalnie wybory wygra obecny prezydent - Andrzej Duda.

Jak rozegrają się czerwcowe wybory? Okaże się już niedługo. Tymczasem pamiętajmy, że oddanie ważnego głosu w wyborach to nasz obywatelski obowiązek.

Źródło: YouTube

Jak informował portal „Życie”: POTĘŻNE ZMIANY WE WŁADZACH RADIOWEJ TRÓJKI. POJAWIŁA SIĘ INFORMACJA O TYM, KTO ZASTĄPI DOTYCHCZASOWEGO DYREKTORA STACJI, TOMASZA KOWALCZEWSKIEGO

Przypomnij sobie: OBYWATELE PYTAJĄ, ILE PAŃSTWO PRZEZNACZA ŚRODKÓW NA FUNDUSZ KOŚCIELNY. CO NA TO RZĄD?

Portal „Życie” pisał również: NASTOLETNIA MATKA BYŁA PRZEKONANA, ŻE JEJ DZIECKO NIE PRZEŻYŁO PORODU. TO, CO STAŁO SIĘ 69 LAT PÓŹNIEJ TO PRAWDZIWY CUD