Wybory prezydenckie już od dobrych kilku tygodni były jednym z najważniejszych tematów w polskich mediach. Wszystko za sprawą trudności w ich przeprowadzeniu.

Pierwotnie wybory miały odbyć się 10 maja 2020 roku. Ze względu na panującą w kraju i na świecie nie doszły do skutku, nawet korespondencyjnie, choć szumnie zapowiadano ich przeprowadzenie.

Wybory prezydenckie 2020. Znana jest data

12 maja podpisano ustawę, która mówi o tym, że wybory będą miały dwojaki charakter – będzie można głosować i korespondencyjnie, i w lokalu wyborczym. Do niedawna nie było wiadomo, kiedy mogą się odbyć.

Wybory. Źródło: iturek.net
Wybory. Źródło: iturek.net

Teraz jednak wszystko stało się jasne – podano ostateczny termin przeprowadzenia wyborów prezydenckich 2020.

Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek, ogłosiła, kiedy doczekamy się wyborów.

- W lutym ogłosiłam termin wyborów na 10 maja, kandydaci przystąpili do kampanii. Nagle zdarzyło się to, co dotknęło cały świat - epidemia koronawirusa, która zmieniał kompletnie wszystko. Poszczególni kandydaci zaczęli ograniczać spotkania z wyborcami, bo tego wymagała sytuacja zdrowotna. Kampania przeniosła się do mediów społecznościowych. Wybory 10 maja powinny się były odbyć, bo byliśmy na to przygotowani – zaczęła.

Andrzej Duda. Źródło: lodz.wyborcza.pl
Andrzej Duda. Źródło: lodz.wyborcza.pl

Jak cytuje Interia, według marszałek Sejmu wybory były „torpedowane” przez opozycję, która jej zdaniem „chce zakłamywać rzeczywistość” i „chce awantury”.

Poinformowała także o ostatecznym terminie wyborów prezydenckich. Wiadomo już, że data, którą zatwierdziła także Państwowa Komisja Wyborcza, to 28 czerwca 2020 roku.

Oznacza to, że za niespełna miesiąc Polacy będą mogli ruszyć do urn w lokalach wyborczych lub głosować korespondencyjnie (w przypadku wyborów korespondencyjnych Polacy będą musieli dostarczyć koperty zwrotne do skrzynek nadawczych do 26 czerwca).

Przypomnij sobie o… NA TĘ WIADOMOŚĆ FANI CZEKALI PRZEZ DEKADĘ. NA ANTENĘ TVN WRACA LEGENDARNY SERIAL

Jak informował portal Życie: KALENDARZ OGRODNIKA NA CZERWIEC 2020. JAKIE ROŚLINY SADZIĆ I JAKIE PRACE OGRODNICZE WYKONAĆ? CO MOŻNA SADZIĆ NA BALKONIE, A CO NA DZIAŁCE

Portal Życie pisał również o… UCZESTNICY "ŚLUBU OD PIERWSZEGO WEJRZENIA" ZDRADZAJĄ KULISY PROGRAMU. CZY PROGRAM POKAZUJE PRAWDZIWE ŻYCIE?