Od początku pandemii koronawirusa, Ministerstwo Zdrowia jest odpowiedzialne za podawanie danych na temat liczby nowych przypadków w naszym kraju.

Liczba nowych przypadków zaskoczyła wszystkich

Niejednokrotnie jednak mieliśmy do tej pory do czynienia z omyłkowo podawanymi liczbami nowych przypadków Jednak różniły się one nieznacznie od rzeczywistych danych.

Wczoraj miała miejsce konferencja prasowa, podczas której rzecznik Ministerstwa Zdrowia oświadczył, że w jednej z kopalni potwierdzono 500 nowych przypadków koronawirusa.

Chodziło tutaj o kopalnię Ziemowit. Nie da się ukryć, że taka informacja spowodowała niepokój w domach wielu Polaków.

Źródło: inzynieria.com

Polska Grupa Górnicza sprostowała informacje

Jak podaje portal Pikio.pl, rzecznik Ministerstwa Zdrowia mocno się pomylił. Według informacji podanych przez Polską Grupę Górniczą, w kopalni Ziemowit koronawirus został potwierdzony zaledwie u 9 osób.

Co więcej, Polska Grupa Górnicza poinformowała także, że już wkrótce górnicy wrócą do normalnej pracy w dwóch kopalniach: Pokój i Bielszowice.

Jutro ruszają testy na koronawirusa w kolejnych kopalniach. Jeśli okaże się, że nie pojawiają się już nowe przypadki koronawirusa to sukcesywnie kolejni górnicy będą wracać do normalnej pracy.

- O decyzji przesądził wzgląd na prewencję i zachowanie szczególnej ostrożności. W obu zakładach górniczych ujawniono dotąd kilkanaście zakażeń, jednak aby całkowicie wykluczyć ryzyko tworzenia się ognisk epidemicznych w przyszłości, należy mieć absolutną pewność co do stanu zdrowia załogi, dlatego wskazane jest uzyskanie pełnego obrazu sytuacji epidemicznej zakładów PGG S.A. w Lędzinach i Radlinie - wyjaśnił w rozmowie z portalem Rybnik. rzecznik Polskiej Grupy Górniczek - Tomasz Głogowski.

Przypomnij sobie o… JANUSZ KORWIN MIKKE PRZYŁAPANY NA PLAŻY. DZIWNE ZACHOWANIE ZNANEGO POLITYKA PRZYKUŁO UWAGĘ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI

Portal Życie pisał również o… LECH WAŁĘSA PONOWNIE WZBUDZIŁ SPORO KONTROWERSJI. CO TYM RAZEM JEST POWODEM ZŁOŚLIWYCH KOMENTARZY