Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w swoim najnowszym raporcie, mamy 107 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testu. Resort poinformował także o kolejnych siedmiu ofiarach śmiertelnych.

Najnowszy raport z Ministerstwa Zdrowia

YT

Na stronie gov.pl, a także na stronach mediów społecznościowych Ministerstwa Zdrowia pojawiły się nowe dane dotyczące epidemiologicznej sytuacji w Polsce. Do tej pory odnotowano już 24 271 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 1081 ofiar śmiertelnych choroby COVID-19.

Mamy 107 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (53), wielkopolskiego (33), opolskiego (10), zachodniopomorskiego (4), dolnośląskiego (2), podlaskiego (2), lubuskiego (2), pomorskiego (1). ❗ Z przykrością informujemy o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-M, 84-M Racibórz, 62-K, 77-M, 59-K, 64-M, 70-K Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. Z uwagi na usunięcie przez WSSE w Krakowie 1 przypadku zakażenia, usuwamy go z wykazu. ➡️ Liczba zakażonych koronawirusem: 2️⃣4️⃣ 2️⃣7️⃣1️⃣/1 081 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Niestety województwo śląskie wciąż jest na pierwszym miejscu pod względem zachorowań na tle wszystkich województw w Polsce. Odnotowano tam 53 nowe przypadki zakażenia potwierdzone pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Najmniej zatomiast zakażeń wykryto w województwie pomorskim. Tam tylko jedna osoba miała obecnie pozytywny wynik testu.

Jak informuje resort zdrowia, jeden przypadek zakażenia został własnie usunięty z wykazu, gdyż Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie usunęła jeden przypadek z rejestru. Ministerstwo informuje, że wszystkie osoby zmarłe cierpiały na choroby współtowarzyszące.

Wzruszające wspomnienia: Rafał Królikowski płakał żegnając starszego brata. Z odwagą zaopiekował się jego rodziną. Jak żyje teraz?

O tym pisaliśmy: Będzie problem z oglądaniem kanałów telewizyjnych w czerwcu. Polacy musza przygotować się na zmiany, co to jest refarming telewizji