Jak podaje "Pikio", zamknięto w Koszalinie budynek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych po tym, jak wykryto w nim ognisko zakażeń koronawirusem. Budynek czeka gruntowna dezynfekcja.

Koszaliński Zakład Ubezpieczeń Zdrowotnych zamknięty do odwołania

W minionym tygodniu w budynku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ujawniono pięć potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Rzecznik zachodniopomoeskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Karol Jagielski przyznał, że dzisiaj potwierdzono kolejne trzy przypadki zakażenia.

YT

Z powodu sytuacji epidemicznej w sobotę miała miejsce dezynfekcja całego budynku. Przeprowadziliśmy zamgławianie wszystkich pokoi i dezynfekcję metodą drobnokropelkową ciągów komunikacyjnych w placówce.

radioszczecin.pl

Z powodu stwierdzenia w koszalińskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Zdrowotnych ośmiu przypadków zakażenia, pracownicy tymczasowo nie będą mogli kontynuować bezpośredniej obsługi klientów w okienkach.

Jeśli zatem będzie konieczność załatwienia sprawy w ZUS-ie, będzie można tego dokonać drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Platforma PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wprowadzona parę lat temu, stanowi unowocześnienie oferty usługowej administracji publicznej w naszym kraju.

Dzięki temu rozwiązaniu, wiele spraw administracyjnych można załatwić przez internet, bez wychodzenia z domu.

Bez stania w kolejkach można wysłać pismo lub złożyć potrzebne wnioski. W czasie, gdy w kraju wprowadzony mamy stan epidemiczny, digitalizacja usług jest niezwykle przydatna, gdyż obowiązujący w Polsce dystans społeczny uniemożliwia wiele czynności związanych z oczekiwaniem w kolejce.

Koszliński ZUS tymczasowo rozwiązuje zaistniały problem

Z racji tego, że budynek został zamknięty, a nie wszyscy z różnych powodów korzystają z internetu, by załatwiać sprawy urzędowe, koszaliński Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyszedł naprzeciw potrzebom klientów i wystawił przed budynkiem odpowiednio oznaczoną skrzynkę podawczą, do której można wrzucać wszelkie wnioski, podania, czy dokumenty. Dzięki temu, bezpośredni kontakt z pracownikami ZUS-u jest ograniczony do zera.

O tym pisaliśmy: Nowe fakty w sprawie zaginionej Iwony Wieczorek. Detektyw Krzysztof Rutkowski ujawnia szczegóły

Zerknij: Minister edukacji Dariusz Piontkowski ogłosił ważną decyzję dotyczącą otwarcia szkół. Czy uczniowie wrócą na lekcje w tym roku szkolnym