Sytuacja w Polsce skłoniła władze do podjęcia zdecydowanych kroków. W obawie przed powtórzeniem się włoskiego modelu pandemii koronawirusa bardzo szybko zastosowano środki mające pozwolić na zmniejszenie skali zarażeń.

Jednym ze środków było zamknięcie placówek oświatowych – przedszkoli, szkół oraz uczelni. Obecnie przedszkola oraz szkoły podstawowe dla uczniów klas I-III są już czynne, jednak starsi uczniowie oraz studenci wciąż uczą się na zajęciach online. Kiedy to się zmieni?

Czy uczniowie wrócą do szkół jeszcze w tym roku szkolnym?

Zapadły ważne decyzje dotyczące powrotu uczniów oraz nauczycieli do szkół. Polacy wreszcie wiedzą, jak będzie wyglądała końcówka roku szkolnego, co pozostawało niejasne i budziło wiele pytań.

Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube
Mateusz Morawiecki. Źródło: Youtube

Minister edukacji, Dawid Piontkowski, wypowiedział się na ten temat. Jak podaje Interia, zaznaczył przede wszystkim, że podczas egzaminów ósmoklasistów oraz maturalnych pozostali będą mieli wolne od zajęć dydaktycznych.

„W tych kilku dniach uczniowie nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało, co powoduje że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach. Przypomnę, że jest możliwość odbywania konsultacji, one będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych, ale już fizycznie w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku” – poinformował minister edukacji.

Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl
Kiedy szkoły zostaną otwarte? Źródło: tvn24.pl

Uczniowie nie chodzą do szkół już od 12 marca, zaś od 25 marca szkoły zobowiązane są do prowadzenia zajęć w formie zdalnej. Obecnie do szkół mogą uczęszczać uczniowie klas I-III, uruchomiono także konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów.

Przypomnij sobie o… OSZUŚCI PODSZYWAJĄ SIĘ POD ZNANĄ SIEĆ HANDLOWĄ. NIE WARTO ODPOWIADAĆ NA SMS-Y, MOŻNA NAS TO SPORO KOSZTOWAĆ

Jak informował portal Życie: SMUTNE WIEŚCI PŁYNĄ Z JEDNEGO WOJEWÓDZTWA. TAM JEST PRAWDZIWE OGNISKO WIRUSA

Portal Życie pisał również o… MINISTER SPORTU MUREM ZA ŁUKASZEM SZUMOWSKIM. DANUTA DMOWSKA-ANDRZEJUK PRZYPOMNIAŁA, JAK WIELE ZAWDZIĘCZA SZEFOWI RESORTU