Koronawirus pozostaje tematem numer jeden na całym świecie. W Polsce bardzo szybko wprowadzono obostrzenia, których zadaniem było (i nadal jest) spowolnienie rozprzestrzeniania się COVID-19, tak, by służba zdrowia nadążała z leczeniem i hospitalizacją osób, które tego wymagają.

Wiele osób krytykuje działania, które sprawiły, że już teraz łatwo jest domyślić się, iż polska gospodarka będzie przechodziła kryzys. Trzeba jednak przyznać, że dzięki temu w naszym kraju sytuacja, choć daleka od idealnej, jest bardziej opanowana niż swego czasu np. we Włoszech czy Francji.

Koronawirus w kopalniach. Źródło: Youtube
Koronawirus w kopalniach. Źródło: Youtube

Rozwój koronawirusa na Śląsku

W niektórych rejonach sytuacja epidemiologiczna wydaje się być całkowicie opanowana, w innych natomiast koronawirus to wciąż ogromny problem. Szczególnie daje się we znaki m.in. na Śląsku.

To właśnie tam znajduje się kolejne ognisko wirusa z Wuhan. Jak podają media, dziś, 1 czerwca, liczba zarażonych górników przekroczyła już 4 tysiące.

Najszybciej rozwija się ognisko w kopalni Zofiówka, należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej. To właśnie tam zarażonych jest już 515 górników, a w ostatnim raporcie ujawniono, że wykryto aż 106 nowych przypadków.

Jak podaje Interia, w całym woj. śląskim zarażonych jest ponad 8,2 tys. osób, z czego niemal połowa to górnicy. W Jastrzębskiej Spółce Węglowej koronawirusa ma 2049 osób.

Koronawirus w kopalniach. Źródło: Youtube
Koronawirus w kopalniach. Źródło: Youtube

Największym jak dotychczas ogniskiem pozostaje kopalnia Pniówek w Pawłowicach – obecnie zarażonych jest 1510 osób, zaś w kopalni Zofiówka przybyło aż 106 zachorowań w ciągu ostatniej doby.

Część kopalni wstrzymała wykopywanie węgla ze względu na niestabilną sytuacje zdrowotną wśród górników. Do pracy na pełnych obrotach najszybciej wróci kopalnia Bobrek w Bytomiu, gdzie pracuje już 94 górników-ozdrowieńców.

Przypomnij sobie o… NIK OSTRZEGA PLAŻOWICZÓW I RYBAKÓW. DNO BAŁTYKU MOŻE SKRYWAĆ RÓŻNE ZAGROŻENIA

Jak informował portal Życie: RODACY ZROBILI SONDAŻ NA NAJLEPSZĄ PIERWSZĄ DAMĘ. KTO ZAJĄŁ ZASZCZYTNE PIERWSZE MIEJSCE

Portal Życie pisał również o… CZĘŚĆ POLSKI DOTKNIĘTA ŻYWIOŁEM. IMGW WYDAŁ OSTRZEŻENIA. GDZIE DOTRZE POWÓDŹ