Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza. W niektórych miejscach pojawił się deszcz lub deszcze ze śniegiem. Warunki te są wyjątkowo nieprzyjemne dla kierowców, gdyż nawierzchnia jest naprawdę śliska. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach ma być jeszcze gorzej.

W górach będzie naprawdę niebezpiecznie

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło 3. stopień zagrożenia lawinowego. Sytuacja w górach jest naprawdę niebezpieczna, dlatego lepiej nie wybierać się w wyższe partie gór.

Ratownicy TOPR-u mają ostatnio mnóstwo pracy. Codziennie otrzymują dużą liczbę zgłoszeń, nawet na niższych wysokościach.

Według najnowszych danych z 29 lutego, na Kasprowych Wierchu utrzymuje się aż 187 cm śniegu, a na samej górze temperatura wynosi minus 11 stopni Celsjusza.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe wydało alerty trzeciego stopnia

Powyżej 1900 m.n.p.m. obowiązuje alert 3. stopnia. Oznacza to, że konieczne jest zachowanie podstawowych środków bezpieczeństwa. Należy zachować szczególną ostrożność oraz unikać stromych stoków. Bardzo duże lawiny mogą nawet spadać samoistnie.

Natomiast poniżej 1900 m.n.p.m. obowiązuje alert 2. stopnia. Oznacza to, że warunki są częściowo niekorzystne, jednak mimo to zaleca się zachować ostrożność.

Ratownicy TOPR proszę o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o stałe monitorowanie nowych komunikatów. Bardzo łatwo jest ulec wypadkowi, gdyż warstwa lodu, przykryta jest śniegiem.

W ostatnim czasie wiele wypraw w Tatry zakończyło się urazami nóg, rąk, kolan, a także twarzy. Nawet niewielkie kontuzje mogą uniemożliwić dojście do schroniska o własnych siłach. Warto także zabierać ze sobą odpowiedni sprzęt, między innymi raki i czekany.

Może zainteresuje Cię to: CO WARTO KUPIĆ W RAZIE EPIDEMII KORONAWIRUSA. WARTO ZAOPATRZYĆ SIĘ NIE TYLKO W PRODUKTY SPOŻYWCZE

Zobacz także: SKLEPOWE PÓŁKI PUSTOSZEJĄ W ZASTRASZAJĄCYM TEMPIE. WSZYSTKO PRZEZ KORONAWIRUSA

Portal "Życie" informował o: CZY TO PIERWSZY PRZYPADEK ZARAŻENIA KORONAWIRUSEM W POLSCE. SZPITAL W WARSZAWIE ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY