Koronawirus to choroba, która w ostatnim czasie potrafi wywołać naprawdę paniczne reakcje. Śmiertelny wirus panoszy się już po całym świecie, w tym również Europie.

Koronawirus rozprzestrzenił się w innych krajach świata

Mieszkańcy kolejnych krajów z zaangażowaniem śledzą dalszy rozwój wypadków, licząc na to, że nie będą musieli mierzyć się z chorobą. Jak na razie nie zanosi się jednak na to, by miała ona odejść w zapomnienie.

Według oficjalnych informacji obecnie u ponad 84 tys. osób potwierdzono obecność koronawirusa, zaś na groźną chorobę zmarło 2871 osób. Wirus dotarł już do ponad 30 krajów – tylko we Włoszech ponad 880 osób zaraziło się koronawirusem, zarejestrowano 21 śmiertelnych przypadków.

Czy koronawirus dotar do Polski?

Do warszawskiego szpitala Brudnowskiego dotarł pacjent z wysokim ryzykiem podejrzenia zarażenia koronawirusem. Póki co, Wojewódzki Szpital Zakaźny czeka na wyniki laboratoryjne na obecność groźnego wirusa.

Jednak ze względów bezpieczeństwa szpital postanowił, że zamknie na kilka godzin SOR, w celu wyczyszczenia pomieszczeń. Wydał w tej sprawie oficjalne pismo.

- „W związku z dekontaminacją pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie Sp. z o.o., w której przebywał Pacjent z wysokim ryzykiem podejrzenia zarażenia koronawirusem, obecnie przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego oraz brakiem wyników testów laboratoryjnych przez ponad 48 godzin ze strony Państwowego Zakładu Higieny, prosimy o wstrzymanie transportu pacjentów do SOR Szpitala Bródnowskiego między godziną 15.30 - 18.00 celem dokonania procedur czyszczenia oraz umożliwienia bezpiecznego korzystania z pomieszczeń SOR przez pacjentów i personel” – tak brzmi treść komunikatu, który został podpisany przez Prezes Zarządu Teresę Bogiel oraz Wiceprezesa Zarządu Wiesława Malickiego.

Nie ma jednak powodu do paniki. Oficjalnie w naszym kraju wciąż nie stwierdzono, że któryś z pacjentów może być zarażony.

Przypomnij sobie o… POD ŻADNYM POZOREM NIE NALEŻY MYĆ DROBIU PRZED GOTOWANIEM. FSA OSTRZEGA, ŻE TO NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA

Jak informował portal Życie: JUŻ WKRÓTCE BĘDZIE WIELKI POST. CZEGO NALEŻY SIĘ WYSTRZEGAĆ W TYM OKRESIE

Portal Życie pisał również o… NUMERY DO JEDNOSTEK POLICJI W POLSCE ULEGNĄ ZMIANIE. NIE BĘDZIE JUŻ NUMERU KIERUNKOWEGO. ZAMIAST NIEGO POJAWI SIĘ WYRÓŻNIK MSWIA