Koronawirus to choroba, która w ostatnim czasie potrafi wywołać naprawdę paniczne reakcje. Śmiertelny wirus panoszy się już po całym świecie, w tym również Europie.

Koronawirus rozprzestrzenił się w innych krajach świata

Mieszkańcy kolejnych krajów z zaangażowaniem śledzą dalszy rozwój wypadków, licząc na to, że nie będą musieli mierzyć się z chorobą. Jak na razie nie zanosi się jednak na to, by miała ona odejść w zapomnienie.

Według oficjalnych informacji obecnie u ponad 84 tys. osób potwierdzono obecność koronawirusa, zaś na groźną chorobę zmarło 2871 osób. Wirus dotarł już do ponad 30 krajów – tylko we Włoszech ponad 880 osób zaraziło się koronawirusem, zarejestrowano 21 śmiertelnych przypadków.

Co kupić w razie epidemii?

Choć nie potwierdzono żadnego przypadku zarażenia wirusem w Polsce, w niektórych miastach półki sklepowe są puste. Ludzie panicznie boją się wybuchu epidemii i wolą zaopatrzyć się wcześniej w najważniejsze produkty.

Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie, lecz jeśli koronawirus rozprzestrzeniłby się w Polsce, zapewne bylibyśmy zmuszeni do pozostania w domach. W takich wypadkach lepiej przygotować odpowiednie zapasy, które nadają się do długiego przechowywania.

Gdyby doszło do epidemii koronawirusa, ciężko byłoby dostać nie tylko podstawowe produkty, ale także mogłoby to utrudnić dostęp do wody pitnej, czy nawet prądu. Dlatego w razie wypadku, warto także zaopatrzyć się w polową kuchenkę gazową lub bezpłomieniowy podgrzewacz chemiczny.

Warto więc zaopatrzyć się w produkty żywnościowe, które można przechowywać także poza lodówką, jak na przykład suchary, ryż, makaron, sosy w słoikach, konserwy, pasztety, orzechy itp.

Ponadto należy zakupić dużą ilość wody pitnej i podstawowych lekarstw, płynów do dezynfekcji rąk oraz witamin.

Polecamy także: ŻONA INŻYNIERA Z SERIALU "CZTERDZIESTOLATEK" PO LATACH POKAZAŁA SIĘ PUBLICZNE. KOBIETA WYGLĄDA ZACHWYCAJĄCO

Jak informował portal Życie: PRZED ŚLUBEM CÓRKI NIE WYRÓŻNIAŁA SIĘ NICZYM SZCZEGÓLNYM. KIEDY POKAZAŁA SIĘ BLISKIM PO WIZYCIE U STYLISTY WSZYSTKIM OPADŁY SZCZĘKI

Portal Życie pisał również o… TO NAGRANIE ROBI PRAWDZIWĄ FURORĘ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. CHŁOPIEC POPROSIŁ KOBIETĘ TO TAŃCA. NA WIDOK TEGO WSZYSTKIM OPADŁY SZCZĘKI