Z informacji podanych przez GIS wynika, że Δ9-tetrahydrokannabinol (Δ9-THC) wykryty w suplemencie diety ma działanie psychoaktywne. Wpływa na centralny układ nerwowy człowieka powodując przy tym tachykardię czyli zwiększenie czynności serca oraz wahania nastroju.

Badania przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że długotrwałe zażywanie tej substancji może powodować upośledzenie motoryki i procesów uczenia się, spadek masy ciała, ograniczenie zachowań społecznych, ograniczenie powstania i dojrzewania plemników, zmiany hispatologiczne czy szkodliwe działanie na układ odpornościowy.

W kapsułkach CannabiGold Smart wykryto substancję psychoaktywną

Według badań przeprowadzonych przez organy urzędowej kontroli żywności w Szwajcarii w produkcie stwierdzono obecność tetrahydrokannabinolu na poziomie 299 mg/kg. Na podstawie oceny ryzyka władz Szwajcarii i ekspertów z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny uznano, że kapsułki pochodzące z podanego numeru partii mogą być niebezpieczne dla zdrowia konsumentów.

Produkt – CannabiGold Smart, 10 kapsułek, 5,4 g

Producent – HemPoland Sp. z o.o., S.Sulimy 1, 82-300 Elbląg

Numer partii – CGC/1/18

Data minimalnej trwałości – VII 2020

Państwowa Inspekcja Sanitarna obecnie prowadzi postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. Konsumenci, którzy zakupili produkt z tej partii nie powinny go stosować.

Czym są kapsułki CannabiGold Smart?

Kapsułki CannabiGold Smart to suplement diety stworzony z myślą o osobach, które nie mogą stosować olejków CannabiGold ze względu na walory smakowe oleju z konopi. Mają one wszechstronny dobroczynny wpływ na organizm zarówno w zakresie terapeutycznym, jak i profilaktycznym. W ich produkcji wykorzystywane są głównie konopie włókniste z fitokannabinoidami. W jednej z partii wykryto THC - składnik, który w konopiach odpowiada za działanie psychoaktywne, przez co marihuana znalazła się na liście narkotyków.

Zobacz także: GIS OSTRZEGA PRZED POPULARNYM SUPLEMENTEM DIETY. JEGO ZAŻYCIE MOŻE BYĆ GROŹNE DLA ZDROWIA

Może zainteresuje Cię to: GIS WYCOFUJE KOLEJNY PRODUKT ZE SPRZEDAŻY TUŻ PRZED BOŻYM NARODZENIEM. CO TYM RAZEM MOŻE BYĆ SZKODLIWE DLA ZDROWIA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: W 2020 ROKU POLAKÓW DOTKNĄ KOLEJNE PODWYŻKI. CO BĘDZIE DROŻSZE