Badanie zlecone przez Główny Inspektorat Sanitarny wykazało obecność pochodnych syldenafilu w suplemencie diety o nazwie „POWER MAN”. Środek ten ma poprawiać funkcje seksualne i jest przeznaczony dla panów.

Choć suplement diety reklamowany jest jako środek „zawierający wyłącznie naturalne składniki”, w próbce produktu stwierdzono obecność pochodnych syldenafilu. To substancja, która absolutnie nie może występować w żywności, w tym także w suplementach diety. Jej spożycie wiąże się z ogromnym ryzykiem dla zdrowia.

Wycofany produkt:

„Power Man” suplement diety 1 tabletka

Producent – Svenska Naturprodukter AB, Box 4059, 11452 Stockholm, Szwecja

Dystrybutor – MAXON ul. Suwalska 10 lok. 26, 03-352 Warszawa

Numer partii: 2018017

Data minimalnej trwałości: 04.2021

Główny Inspektorat Sanitarny Poinformował, że sprawa została już zgłoszona do europejskiego systemu RASFF ze względu na rzekome pochodzenie produktu ze Szwecji.

Z informacji uzyskanych od władz Szwecji wynika jednak, że firma Svenska Naturprodukter AB, która wskazana jest jako producent suplementu, nie jest w tym kraju zarejestrowana jako podmiot branży spożywczej.

W toku śledztwa wykryto również, że polski podmiot, który odpowiada za dystrybucję produktu na krajowym rynku (MAXON), również nie jest zarejestrowany jako podmiot branży spożywczej. Nie udało się jednak nawiązać kontaktu z żadnym przedstawicielem firmy.

Teraz Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega przed spożywaniem wskazanej partii produktu "POWER MAN".

Ze względu na nielegalne prowadzenie działalności przez dystrybutora, GIS odradza również spożywanie jakichkolwiek produktów wprowadzanych do obrotu przez markę MAXON.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... GIS OSTRZEGA PRZED JEDZENIEM JAJEK TEJ POPULARNEJ MARKI. W WIELU PARTIACH WYKRYTO SALMONELLĘ

Warto sobie przypomnieć... W JEDNYM Z POPULARNYCH MARKETÓW WYCOFANO RYBĘ. GIS OSTRZEGA PRZED JEJ SPOŻYCIEM

Portal "Życie" informował także o... EMERYTURA DOPIERO PO UKOŃCZENIU 70. ROKU ŻYCIA? JUŻ NIEBAWEM PRACA DO PÓŹNEJ STAROŚCI STANIE SIĘ RZECZYWISTOŚCIĄ