Święta Bożego Narodzenia już za kilka dni. Wielu Polaków zaczyna zakupowe szaleństwo. W marketach pojawiają się tłumy, a świąteczną gorączkę przerwa po raz kolejny ostrzeżenie Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

GIS wycofuje ze sprzedaży olej ryżowy. Przypominamy, że to właśnie olej jest ceniony zarówno w kuchni, jaki i kosmetologii. Za jego właściwości uznaje się m. in. spowalnianie procesów starzenia, obniżanie poziomu cholesterolu czy łagodzenie objawów menopauzy.

Jak podaje "Radio Zet" chodzi dokładnie o produkt: SoRiso Olej z ryżu naturalny 100 proc., 500 ml, wyprodukowany dla - Italmex Warszawa Sp. z o.o., ul. Jana Olbrachta 94, 01-102 Warszawa o numerze partii E386.

Skąd taka decyzja?

Mianowicie w przeprowadzonych niedawno badaniach dotyczących produktu wykryto przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych oraz estrów 3-monochloropropanodiolu. Powyższe substancje mogą być rakotwórcze.

W oficjalnym oświadczeniu GIS-u można przeczytać:

"Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu estrów glicydowych (3173 ± 920 µg/kg) oraz estry 3-monochloropropanodiolu (3-MCPD) na poziomie 6227 ± 1245 µg/kg. Zgodnie z oceną ryzyka przygotowaną przez ekspertów z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny produkt o podanym numerze partii należy uznać za niebezpieczny dla zdrowia konsumentów."

Uwaga❗Zapoznaj się z treścią...

Gepostet von Główny Inspektorat Sanitarny am Donnerstag, 19. Dezember 2019

GIS informuje, że ci, którzy kupili ten produkt nie powinni go spożywać. Z kolei sam producent powiadomił o tym, iż wstrzymano produkcję i dalszą dystrybucję oleju.

To nie pierwszy wycofany produkt przed Bożym Narodzeniem

Wycofanie ze sprzedaży oleju ryżowego nie jest pierwszym ostrzeżeniem Głównego Inspektoratu Sanitarnego w tym tygodniu. Kilka dni temu poinformowano o wykryciu bakterii Salmonella Enteritidis w jajkach sprzedawanych w polskich sklepach.

Okazało się, że spożycie jaj, w których wykryto bakterie może prowadzić do poważnego zatrucia organizmu.

Warto sobie przypomnieć...WSTRZĄSAJĄCE ODKRYCIE NAUKOWCÓW. NAWYK, KTÓRY UWAŻANY JEST ZA ZDROWY, MOŻE PROWADZIĆ DO POWAŻNEJ CHOROBY

Portal "Życie" pisał: MAGDA GESSLER ZDRADZA, CO SIĘ KRYJE W SKLEPOWYCH ŚLEDZIACH. EKSPERCI OSTRZEGAJĄ, MOŻNA STRACIĆ ZDROWIE

Informował również...SYNOPTYCY ZMIENIAJĄ ŚWIĄTECZNE PROGNOZY. CZY JEST JEDNAK SZANSA NA BIAŁE BOŻE NARODZENIE