"Plotek" przypomniał o Kasi Żurawik, pierwszej reprezentantce Polski w konkursie wokalnym Eurowizja Junior. Pokonała Marinę Łuczenko, dała z siebie wszystko, jednak piosenka nie oczarowała wystarczająco głosujących, więc tym razem koninianka nie zdobywa pierwszego miejsca. To nie powstrzymało jej przed rozwojem wokalnym.

Wciąż pracuje nad głosem i śpiewa w zespole

YT

Katarzyna Żurawik, mimo porażki w 2003 roku nie zrezygnowała z kariery wokalnej. Należy zauważyć, że dziewczynka nie miała wówczas takich możliwości promocyjnych, co współczesne reprezentatntki Polski. Nie było największej z potęg socjal mediów, czyli Facebooka. Dopiero trzy miesiące po jej występie w Eurowizji Junior, Mark Zuckenberg uruchomił platformę, która zawojowała świat i zdobyła użytkowników w mgnieniu oka.

Polskie eliminacje do pierwszego Konkursu Piosenki Eurowizji Junior miały miejsce 28 września 2003 roku. Wzięło w nich udział trzynaścioro dzieci, a wygrała 12-letnia wówcza Katarzyna Żurawik z piosenką Coś mnie nosi, którą sama musiała skomponować, bo ówczesne zasady nie przewidywały wykonywania cudzych kompozycji. Na scenie wraz z Kasią wystąpił dziecięcy zespół taneczny Rytmix. Występ Kasi na Eurowizji Junior nie zdobył serc głosujących, gdyż Polska zajęła wówczas ostatnie miejsce, uzyskując zaledwie trzy punkty od Białorusi.


YouTube

Dzisiaj Katarzyna Żurawik świewa w zespole The Nice - Live Music Band i radzi sobie wspaniale.


YouTube

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Córka zaczyna spadać z mostu - reakcja taty jest natychmiastowa. Niezwykłe nagranie

Zerknij też tutaj: Małgorzata Rozenek-Majdan publikuje bardzo ważny apel. Chodzi o zdrowie i życie. Sprawa zakończy się w sądzie

Nie możesz przegapić: Skandaliczna Sytuacja Na SOR-Ze. 91-Letnia Seniorka Nie Doczekała Się Pomocy Medycznej. „Lekarka Stwierdziła, Że To Nie Ten Rejon”