Według piątkowego komunikatu Ministerstwa Zdrowia dot. koronawirusa w całym kraju w piątek mieliśmy 22464 pozytywne testy, przez co łączny bilans zachorowań w Polsce od początku pandemii wzrósł do 819262 przypadków.

Piątkowy komunikat resortu zdrowia mówi także o 149 osobach zmarłych z powodu samego koronawirusa w ostatniej dobie oraz 477 osobach, które oprócz z COVID-19, zmagały się także z innymi chorobami. Oznacza to, że od początku pandemii w Polsce zmarło z powodu koronawirusa już 12714 osób.

Źródło: screen Facebook MZ
Źródło: screen Facebook MZ

Według piątkowego raportu opublikowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny ostatniej doby w województwie mazowieckim odnotowano 2679 nowych przypadków zainfekowania COVID-19 (o 362 mniej niż w czwartek). Z tego 748 przypadków w samej Warszawie, co stanowi prawie jedną trzecią wszystkich mazowieckich zachorowań. Jest to także o 159 zakażeń więcej niż potwierdzono w Warszawie w czwartek.

Źródło: screen Facebook MZ
Źródło: screen Facebook MZ

Zachorowań wciąż jest dużo, jednak optymizmem napawa fakt, że od niemal miesiąca Mazowsze nie pobiło swojego rekordu nowych przypadków- najwięcej było ich 27. października, kiedy to pozytywny wynik testu otrzymało 3529 osób.

Od początku pandemii COVID-19, w Warszawie potwierdzono 45213 przypadków, z czego 422 okazały się śmiertelne (z czego 14 w ostatniej dobie)- czytamy na łamach portalu TVN24.

Na szczęście rośnie także liczba ozdrowieńców. W piątkowym komunikacie dotyczącym ostatniej doby podano, że do grona ozdrowieńców dołączyło kolejnych 1024 osób. Od początku pandemii na Mazowszu wyzdrowiało 21745 zainfekowanych.

"Życie" przypomina: Wiceminister MSWiA krytykuje Trzaskowskiego. Poszło o ulicę Lecha Kaczyńskiego


O tym pisaliśmy ostatnio: Najnowsza klasyfikacja FDA nie pozostawia złudzeń. Seniorzy nie są jedynymi w grupie najwyższego ryzyka. Kto się w niej znajduje


To może Cię zainteresować: Premiera filmu "Powrót do przyszłości" była koszmarem dla Michaela J. Foxa. Wszystko przez siedzącą obok Księżnę Dianę