Podczas piątkowego wywiadu dla Polsat News, Rafał Trzaskowski zapowiedział, że wkrótce złoży wniosek w sprawie nadania jednej z warszawskich ulic imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ma to nastąpić jeszcze tegorocznej jesieni. Jednocześnie podkreślił, że nie wie jeszcze, która ze stołecznych ulic miałaby zostać przemianowana- jest jeszcze przed rozmowami w tej sprawie z radnymi. Prezydent Warszawy już podczas jego kampanii wyborczej deklarował, że nie skreśla takiego pomysłu.

Źródło: screen Youtube prezydent.pl
ś.p. prezydent Lech Kaczyński; Źródło: screen Youtube prezydent.pl

Słowa Trzaskowskiego skomentował Błażej Poboży, stołeczny radny z ramienia PiS, wiceminister MSWiA. Nie wierzy, że prezydent Warszawy podejmie kroki w celu nazwania ulicy imieniem Lecha Kaczyńskiego. Swój sceptycyzm argumentuje tym, że tę kwestię przesuwano już czterokrotnie. Jak informuje portal wawalove.pl, Poboży skrytykował Trzaskowskiego także za nieporuszenie kwestii ulicy Lecha Kaczyńskiego przy okazji którejkolwiek z czterech sesji rady miejskiej, które odbyły się od czasu reelekcji Trzaskowskiego na fotel prezydenta Warszawy. Poboży podkreśla, że radni PiS na jednej z sesji sami zgłosili swój projekt w tej sprawie, jednak został on zablokowany przez ranych z ramienia PO.

Źródło: screen Youtube  Telewizja Republika
Błażej Poboży, Źródło: screen Youtube Telewizja Republika

Co więcej, Poboży twierdzi, że nie doszło nawet do spotkania Rafała Trzaskowskiego z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwośći w celu omówienia sprawy nadania jednej z ulic imienia byłego prezydenta.

Przed trzema laty, w listopadzie 2017r. na skutek tzw. ustawy dezubekizacyjnej zadecydowano o przemianowaniu Alei Armii Ludowej w Warszawie na ulicę Lecha Kaczyńskeigo. Tak było do lutego 2019r., kiedy to ulicy przywrócono poprzednią nazwę. W lipcu 2020r. projekt ponownego przemianowania al. Armii Ludowej na ul. Lecha Kaczyńskiego został odrzucony.

"Życie" przypomina: Ważna dla Polaków wiadomość obiegła media. Kiedy rząd otworzy nam galerie handlowe i siłownie

O tym pisaliśmy ostatnio: Czasem słońce czasem deszcz. Prognoza pogody na weekend dla Warszawy

To może Cię zainteresować: W „Psach” Władysława Pasikowskiego zachwyciła widzów i krytyków filmowych. Co dziś robi Agnieszka Jaskółka? Przed młodą aktorką była wielka kariera