Dziś, 21. listopada, niebo nad Warszawą będzie nieco zachmurzone, ale pojawią się przejaśnienia, dzięki którym warszawiacy zobaczą trochę słońca. Powieje umiarkowany i słaby wiatr z prędkością do 15km/h. Termometry pokażą 4 stopnie C, jednak będziemy mieli wrażenie, że jest zimniej- około 0 st. C, nie zapomnijcie więc o ciepłych, zimowych płaszczach, czapkach i szalikach. Warszawa ma dziś 10% szans na deszcz. Ciśnienie będzie rosło- barometry pokażą 1033hPa, co u meteopatów może wywołać ból głowy.

Noc z soboty na niedzielę przyniesie w Warszawie i na całym Mazowszu przymrozki- słupki rtęci spadną do dwóch kresek poniżej zera.

Po zimnej nocy, niedziela będzie dla nas łaskawsza- na termometrach zobaczymy 7-8 st. C., jednak przelotnie popada. To za sprawą chmur, których w niedzielę nad Warszawą pojawi się więcej niż w sobotę- zachmurzenie wciąż będzie jednak umiarkowane. Równie umiarkowany będzie wiatr- powieje z prędkością do 25 km/h.

Źródło: screen Youtube pawel4350
Stacja meteorologiczna; Źródło: screen Youtube pawel4350

Pogoda dla kraju

Sobota w całym kraju będzie umiarkowanie i słabo zachmurzona jednak z przejaśnieniami. Północno-zachodnia część kraju może spodziewać się, że miejscowo popada. Termometry w znacznej większości kraju będą wskazywać 4-5 st. C. Będzie wiało z zachodu i południowego zachodu, słabo i umiarkowanie- informuje portal Wawa Love.

Niedziela przyniesie gorszą pogodę- zachmurzenie będzie większe, a przejaśnienia pojawią się tylko na południu, wschodzie oraz miejscowo w północno-wschodniej części kraju. Z tych gęstych chmur może spaść deszcz. Synoptycy zapowiadają zachodni, umiarkowany wiatr, który na wybrzeżu rozpędzi się i będzie silny. Mimo to niedziela będzie cieplejsza- południowe krańce kraju zobaczą na termometrach 4 st. C, centrum 7, a północ nawet 11 st.

Warto wiedzieć: Kiedy możliwy jest powrót dzieci i młodzieży do szkół? Wiceminister edukacji, Dariusz Piontkowski zabrał głos w tej sprawie

Bądź na bieżąco z "Życiem": Premier w sobotę ogłosi nowy plan dla gospodarki dotkniętej pandemią. Czego można oczekiwać po tej konferencji

To Cię zainteresuje: Chłopiec oszukał wszystkich w szkole, że jego ojciec pracuje jako dyrektor. Ojciec wymyślił, jak dać synowi nauczkę