Całkiem nowe informacje o koronawirusie w Warszawie. Statystyki ukazujące liczbę wolnych miejsc w szpitalach i respiratorach na dzień dziejszy. Ile ich jest? Te dane nie są zadowalające...

Jak wiadomo, sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się COVID-19 w Polsce nie wygląda dobrze. Od początku października liczba zakażeń dynamicznie pnie się do góry, a rekord wynosi niemal 28 tysięcy zakażeń.

W związku z tym polska służba zdrowia znajduje się na skraju wydolności - w szpitalach brakuje miejsc, respiratorów, tlenu oraz personelu, który musi zajmować się chorymi.

Te dane nie wyglądają dobrze!

Jak wynika z najnowszych danych Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (na dzień 13 listopada) przedstawionych przez Super Express, sytuacja wygląda najgorzej na Mazowszu.

Z dostępnych w całym województwie 3884 łóżek covidowych, wolnych jest 1098, a spośród 299 respiratorów wolnych zaledwie 10.

W skali kraju zaś te kwestie przedstawiają się następująco:

  • Zajęte łóżka: 21 899 zajętych na 33 662 (11 763 wolne)
  • Zajęte respiratory: 2008 zajętych na 2601 (593 wolne)

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWE OBOSTRZENIA WŁAŚNIE WESZŁY W ŻYCIE. SIEĆ BIEDRONKA WYSZŁA NAPRZECIW KLIENTOM I ZMIENIŁA GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW. KIEDY MOŻNA ROBIĆ ZAKUPY