Portal Pikio przekazał, że już niedługo obiecane przez rząd pieniądze dla medyków, zaangażowanych w walkę z pandemią koronawirusa wpłyną na ich konta. Na dodatkowe wynagrodzenie mogą liczyć nie tylko lekarze, ale także ratownicy medyczni, pielęgniarki oraz diagności laboratoryjni.

Kiedy medycy otrzymają dodatkowe świadczenia?

Dookoła dodatków dla medyków wybuchło już spore zamieszanie. Niedawno reporter radia RMF FM – Patryk Michalski poinformował, że możliwe jest iż dodatki dla medyków zostaną wypłacone dopiero w grudniu.

Ostatnio jednak temat ten poruszyła Polska Agencja Prasowa podczas rozmowy z ministrem zdrowia – Adamem Niedzielskim. Minister zapewnia, że obiecane wypłaty są już w trakcie realizacji.

Jak się okazuje, szef resortu zdrowia nakazał Narodowemu Funduszowi Zdrowia, aby rozpoczął przyznawanie dodatkowych wypłat dla medyków jeszcze zanim ustawa mówiąca o tym wejdzie w życie. To znacznie przyśpieszy otrzymanie funduszy przez pracowników ochrony zdrowia.

Minister zdrowia przyśpieszył wypłaty

- Oczywiście zanim dojdzie do wypłat musi nastąpić proces aneksowania umów między szpitalem a NFZ, ale niezależnie ile ten proces będzie przebiegał, to i tak zwiększona wynagrodzenie zostanie naliczone od początku listopada – wyjaśnił minister zdrowia podczas wywiadu z Polską Agencją Prasową.

Co więcej, minister zdrowia poinformował, że obecnie wypłacone dodatki są tylko przejściowym rozwiązaniem. Dodał także, że nie widzi podstaw, aby takie świadczenia zostały wypłacone wszystkim medykom. Zdaniem ministra najsłuszniejszym rozwiązaniem jest, aby dodatkowe środki zostały przyznane tylko tym pracownikom ochrony zdrowia, którzy są czynnie zaangażowani w walkę z pandemią koronawirusa.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ZNANY DZIENNIKARZ PODDAŁ SIE NIECODZIENNEMU EKSPERYMENTOWI. PO WSZYSTKIM TOMASZ KAMMEL PRZESTRZEGA KIEROWCÓW