Na przymorzu w Gdańsku niemalże nowy plac zabaw stanie już niedługo. Mieszkańcy przyczynili się do odnowienia i wzbogacenia o nowe elementy palcu zabaw w parku im. Ronalda Reagana.

Inwestycja została dokonana dzięki wyborowi na Budżet Obywatelski w roku 2019. Prace remontowe już trwają, a w parku montowane są już niektóre elementy. Prace mają się skończyć jeszcze w tym roku, a koszt tego przedsięwzięcia to około 36 tysięcy złotych.

Plac zabaw jest odnawiany i uzupełniany dzięki mieszkańcom.To oni wybrali ten projekt w ramach konkursu o Budżet Obywatelski. Od razu po wygranej projektu zabrano się za niezbędną dokumentację, dokonano analizy kosztów i plan budowy.

źródło: gdansk.pl

Zmienią się nie tylko elementy placu zabaw na nowsze, przyjemniejsze dla dzieci i bezpieczniejsze, ale także takie elementy jak oświetlenie parku dookoła placu zabaw. W całym parku im. Reagana ma być zamontowanych w tym roku 49 nowych lamp. Prace nad tym już trwają – wykonane są odlewy i miejsca wraz z nawierzchnią na lampy.

Inwestycja ta nie tylko posłuży dzieciom do zabawy, ale także sprzyja rodzicom i umożliwi powstanie Placu zabaw dla dorosłych, który ma powstać w przyszłości w tym samym parku – pojawią się m.in. huśtawki dla dorosłych czy hamaki.

źródło: gdansk.pl

Może cię zainteresować:Strajk Kobiet trwa. Protesty w Krakowie nie tracą na sile

W tym tygodniu: Kluczowy komunikat dla seniorów wydało właśnie Ministerstwo Zdrowia. Osoby starsze będą musiały przygotować na nowości, chodzi o bezpieczeństwo