Od kilku dni codzienne raporty dotyczące liczby nowych zakażeń oscylują na poziomie około 1300 nowych przypadków. Podobnie jest dziś- w ostatniej dobie aż 1350 testów (na ponad 18,8 tys. wykonanych) miało pozytywny wynik. Tym samym łączna liczba potwierdzonych przypadków w Polsce od początku pandemii wzrosła do 87330 osób.

Najgorzej znowu wypada województwo mazowieckie ze 193 nowymi przypadkami, tuż za nim jest Pomorze ze 191 pozytywnymi testami, a niechlubne podium zamyka województwo małopolskie, w którym wykryto 152 zakażenia. Po raz kolejny w lubuskim odnotowano najmniej, bo zaledwie 6 nowych przypadków COVID-19.

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 8 osób zarażonych koronawirusem, które odeszły w ciągu ostatniej doby. Były to osoby w wieku od 51 do 84 lat. Bilans zmarłych w Polsce z powodu wirusa wzrósł tym samym do 2432 osób.

Przypominamy, że w związku ze znacznym wzrostem liczby zakażeń, prezydent Warszawy zwołał na jutro posiedzenie Sztabu Kryzysowego.

"Życie" przypomina: Prezes TVP Jacek Kurski podpisał umowę, na obowiązkową transmisję mszy świętych, ale to nie wszystko. Co jeszcze zawarto w umowie


O tym pisaliśmy ostatnio: Warszawa: koszmar na przejściu dla pieszych. Dziecko potrącone przez autobus


To może Cię zainteresować: Próbował ukraść masę artykułów w dyskoncie, dlaczego to zrobił? Gdy pracownicy i ochroniarz sprawdzili, co mężczyzna wrzucił do torby osłupieli